13.9.2016

Slovnaft Cup: Ruža postupuje po penaltovej dráme

Ružomberok sa v 3. kole najvyššej pohárovej súťaže predstavil v Bardejovskej Novej Vsi, kde si zmeral svoje sily s Partizánom Bardejov.
0:1pen (0:0)
ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves
Pohár, 16:30
Partizán Bardejov vs MFK Ružomberok

Partizán Bardejov: Novák - Jacko (85. Kuhajdík), Grohoľ (90. Góra), Verčimák, Horodník, Staš, Ivanko Macej (72. Pyda), Nemergut, Andraščík, Makela, Hamuľak

MFK Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kolčák (71. Menich), Kupec – Nagy (46. Ďubek) – E. Daniel, Faško (59. Sapara), Gal Andrezly – Mareš

Pokutové kopy: 3:4

Premenené pokutové kopy: Góra, Horodník, Makela - Sapara, J. Maslo, Mareš, D. Kružliak

Žlté karty: 88. Verčimák - 64. Gal Andrezly, 79. Mareš

Rozhodovali: Straka - Ádám, Bobko

Diváci: 1008

Hneď na začiatku stretnutia to skúšal Faško, ale jeho pokus bol zblokovaný a v 21. minúte minul bránu Mareš. Postupom času sa o slovo začali čoraz viac hlásiť domáci. Jackov pokus smeroval tesne nad, Ivanko Macej preveril Hajdúcha a Nemergut namieril tesne vedľa. V 37. minúte však mohli ísť do vedenia hostia, keď Nagy rozozvučal brvno.

V 49. minúte krátko po rohu zblízka minul ružomberskú svätyňu Hamuľak. Sedem minút pred koncom riadneho hracieho času podržal Bardejov gólman Novák, ktorý zneškodnil Marešovu šancu. Oba tímy sa snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, no stretnutie sa skončilo po riadnom hracom čase bez gólov a nasledoval penaltový rozstrel.

Pokutové kopy odštartovali hostia a Sapara sa nemýlil – 0:1. Na domácej strane si loptu postavil na biely bod Hamuľak a Hajdúch zneškodnil jeho strelu. Druhú sériu odštartoval Ďubek a trafil žrď, pri strele domáceho Kuhajdíka si pripísal Hajdúch ďalší úspešný zákrok. Tretiu sériu začal Ján Maslo a bez problémov premenil – 0:2. Po ňom sa nemýlil ani domáci Góra – 1:2. V štvrtej sérii zvládol svoju strelu Mareš – 1:3 a po ňom sa presadil aj Horodník – 2:3. Piata séria mohla byť pre Ružomberčanov rozhodujúca, lenže Gal Andrezly prestrelil a Makela vyrovnal na 3:3. V šiestej sérii premenil jedenástku Kružliak – 3:4 a Nemergut minul bránu, čo rozhodlo o postupe Ružomberka do štvrtého kola.