13.4.2016

Slovnaft Cup: V odvete tesná prehra, do finále smeruje Trenčín

Po prehre 1:5 v Trenčíne sa Ruža v odvete semifinále Slovnaft Cup-u predstavila na vlastnom trávniku.
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok
Pohár, 17:00
MFK Ružomberok vs AS Trenčín

MFK Ružomberok: Hajdúch – Lupták, J. Maslo, Rosa, Daghbashyan – Ondrek (68. Lačný), Nagy (46. Kružliak)– Kotora, Gerát, Zošák (46. Faško) – A. Lovás

AS Trenčín: Chovan – Šulek, Skovajsa, Lawrence, Madu – Holúbek (46. Opatovský) – Rabiu (76. Jančo), Bero - Schet, Guba, Kalu (64. Bala)

Gól: 77. Guba

Rozhodovali: Chmura – Weiss, Chládek

Diváci: 1119

V oboch tímoch nastúpili v základnej zostave aj hráči, ktorí v lige nedostávajú veľa priestoru. Náskok úradujúceho majstra z prvého semifinále mohol už v 4. minúte znížiť Kotora, lenže sám pred Chovanom namieril vedľa brány. O pätnásť minút neskôr pohrozil Guba a Hajdúch vyrazil jeho strelu. V 26. minúte sa po Zošákovom priamom kope dostal k nebezpečnej hlavičke Rosa, no tá nesmerovala medzi tri žrde. Potom mali hostia niekoľko šancí v rade. Kalu vyslal strelu spoza šestnástky a v strede brány ju zneškodnil domáci brankár, následne Guba najskôr z vnútra veľkého vápna netrafil bránu a krátko na to jeho strelu po Berovej prihrávke vyrazil Hajdúch. V 39. minúte mal gól na kopačke domáci Gerát, lenže sám pred strážcom trenčianskej svätyne namieril len do neho. V samom závere úvodného dejstva mal ďalšiu šancu aktívny Guba, no jeho strelu zastavila žrď.

V úvode druhého polčasu mal svoju druhú možnosť na otvorenie skóre domáci Gerát, lenže po Chovanovej chybe nepreloboval len brankára, ale aj bránu. V 53. minúte zahrával Faško priamy kop. V pokutovom území našiel Rosu, no ten hlavou usmernil loptu len tesne vedľa žrde. V 77. minúte sa dočkal gólu zrejme najsnaživejší hráč hostí Guba, keď obišiel Hajdúcha a poslal loptu do siete – 0:1. Na tomto výsledku už nič nezmenil ani samostatný únik striedajúceho Lačného, ktorý namieril len do gólmana hostí. Dvojzápas sa skončil prehrou Ruže v pomere 1:5 a 0:1. Do finále postúpil AS Trenčín a o celkové prvenstvo sa pobije so Slovanom Bratislava.

Ohlasy trénerov

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Po tom prvom výsledku to bolo viac-menej samozrejmé. Chceli sme dať šancu iným hráčom, potrápiť Trenčín a uhrať dobrý výsledok pre pohodu. Niektoré veci sa nám podarili, no výsledok nie, aj keď mali sme šance. Mohli sme vyrovnať, mohli sme sa dostať do vedenia, taký je futbal. Tento zápas nám ukázal ako sú na tom niektorí hráči. Musíme pracovať, aby sme sa dostali tam, kde je Trenčín. Musíme športovo uznať, že momentálne sú futbalovo ešte trošku niekde inde ako my. Ale tou robotou, alebo tým čo chceme, verím, že sa im približujeme a boli tam niektoré veci, ktoré to ukázali."

Martin Ševela (tréner Trenčína): ,,Môžem iba vysloviť spokojnosť s víťazstvom a postupom do finále Slovenského pohára. Čo sa týka výkonu mužstva, mi to pripadalo až moc profesorské. Snažil som sa aj na príprave nabádať hráčov na to, že to nebude ani tak o fyzičnosti, ale skôr o psychickej stránke. Nedá sa im z hlavy vymazať, že máte nahrané ,,prvý polčas" 5:1 a idete kvázi do druhého. Chceli sme samozrejme streliť gól, ale už skôr. Boli tam šance v podobe Dávida Gubu, ten bol dnes aktívny. Dávid dostal priestor a užíval si to. V druhom polčase sa mu podarilo dať aj víťazný gól, ale z tímového pohľadu to nebolo to, čo by som si predstavoval. Pre hráča je možno všeobecne lepšie, keď skončí zápas 1:0 alebo 2:0. Hlava pracuje úplne ináč, ako keď zvíťazíte vyšším rozdielom a potom príde v určitých momentoch k strate koncentrácie, možno k nejakému zľahčeniu. Chceme budovať v hráčoch, aby boli aj po psychickej stránke pripravení na takéto momenty vo svojej kariére, takže budeme musieť toto s chlapcami rozobrať a odstrániť aj tieto nedostatky."