Súboj s Michalovcami sa skončil bez gólov

Ružomberok v 29. kole Fortuna ligy privítal na svojom trávniku Michalovce.

MFK Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Nagy (70. Jakubko) – Gal Andrezly (82. Faško), Sapara (33. Gerát), Ďubek, Zošák – Lačný

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Podhorin, De Marco, Šimčák – Grič, Sedlák – Serečin (90. Sviarchynski), Danko (80. Bayon), Koscelník (86. Kunca) – Hamuľak

Žlté karty: 35. Boszorád, 83. Lačný, 86. Faško – 39. Perez, 68. Danko, 90. Bayon

Rozhodovali: Očenáš – Jankovič, Petríček

Diváci: 1780

Liptáci si v stretnutí s predposledným tímom tabuľky vypracovali prvú šancu v 4. minúte, kedy Zošák unikal po ľavom krídle. Útok zakončil strelou z uhla, no rozvlnil len bočnú sieť. O šesť minút neskôr pohrozil hráč hostí De Marco, ale hlavičku z vnútra pokutového územia namieril priamo do rúk domáceho brankára. Po štvrťhodine hry mal Tofiloski znova plné ruky práce, keď vyrážal Serečinovu nebezpečnú strelu na roh. Po šiestich minútach dostal Lačný peknú prihrávku od Ďubeka, lenže namieril nepresne. V 33. minúte dostala snaha Ružomberčanov o trojbodový zisk ďalšiu trhlinu, keď po zranení musel byť vystriedaný kapitán Sapara. Miesto ružomberského tvorcu hry nastúpil Gerát, ktorý sa na konci úvodného dejstva dostával do šance, lenže Perez mu v poslednej chvíli nešetrným zákrokom odkopol Rosov center spred hlavy. V nadstavenom čase mohli ísť do vedenia hostia, keď Serečin namieril vo veľkej šanci mimo priestoru troch žrdí.

V 50. minúte vyskúšal Danko pozornosť ružomberského gólmana a Tofiloski chytil jeho pokus spoza veľkého vápna. O sedem minút neskôr predviedol Rosa nebezpečnú hlavičku vedľa svätyne tímu z východu Slovenska. Michalovce následne vyrazili do niekoľkých nebezpečných protiútokov. Tofiloski musel kryť Koscelníkovu strelu, Serečin namieril spoza šestnástky tesne vedľa, v 65. minúte nastrelil Hamuľak žrď domácej brány a o desať minút neskôr netrafil priestor medzi tromi žrďami Sedlák. Následne sa zapotil aj brankár hostí Kelemen, ktorý v 78. minúte zneškodnil strelu Gal Andrezlyho z uhla a krátko na to sa pred ním ocitol Jakubko, lenže gólman vyrazil jeho strelu na brvno. Gól nepadol ani po Serečinovej strele z poslednej minúty riadneho hracieho času, letiacej nad brvno a tak sa zápas skončil remízou 0:0.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): ,,Nie som spokojný s tým, ako sme ten zápas odohrali. Nám presne chýbala tá disciplína, zarputilosť, aby sme toho súpera zlomili. Bohužiaľ, to čo platí, mesiac nedávame góly a keď Miloš nedá gól, nedáme. Hlavne celé mužstvo nie sme dostatočne agresívni. To sa dnes prejavilo. Keď sa k tomu pripoja niektoré chyby, tak súper má šance. Na druhej strane, už keby Martin Jakubko dal tú vyloženú šancu na konci zápasu, asi by sme ho zvládli, čo je rozhodujúce. Len keď nedávame góly a nedávame ich od Trnavy, tak je niekde problém a súhlasím s trénerom hostí, že deľba bodov je zaslúžená."

Stanislav Griga (tréner Michaloviec): ,,Dnes som spokojný s hernou disciplínou, s takou zarputilosťou, s ktorou sme odohrali zápas. Tak isto s tým, že sme len nebránili, ale konečne sme boli dostatočne nebezpeční aj na súperovom ihrisku a vytvorili sme si niekoľko veľmi dobrých gólových príležitostí. Bohužiaľ, tá naša strelecká nemohúcnosť je a pokračuje. Súper bol kvalitnejší na lopte, mal viac z hry, ale trúfam si povedať, že gólových príležitostí sme mali viac my a nakoniec si myslím, že deľba bodov je zaslúžená."