24.7.2015

V Senici sa body napokon delili

V 2. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil v Senici, kde oba tímy bojovali o prvé jarné body.
1:1 (0:0)
FK Senica
2. kolo, 19:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Šulla - Kontár, Pavlík, Pillár, Čunta (88. Hladík) - Hušek, Hlohovský, Mráz (68. Krč) - Kalabiška, Kosorin (73. Rajník), Dolný

MFK Ružomberok: Šavol - Boszorád, Kružliak, Nagy, Lupták - Vavrík - Zošák, Ďubek, Cheptine (46. P. Maslo) - Jakubko (60. A. Lovás), Masaryk (90. Ondrek)

Góly: 90. Pillár - 62. A. Lovás

Žlté karty: 32. Kontár, 54. Dolný - 40. Cheptine, 43. Boszorád, 45. Jakubko, 90+3. Zošák

Rozhodovali: Michlian - Benko, Ádám

Diváci: 1589

Liptáci vstúpili do zápasu aktívne. V 9. minúte musel Šulla úradovať pri Ďubekovej strele a o päť minút neskôr zakončil Masaryk vo veľkej šanci vedľa brány. Po ružomberských šanciach prišli na rad strelecké pokusy domácich. V 24. minúte našiel Čunta v pokutovom území Kosorina, ale nebezpečnú situáciu vyriešil Šavol. Kosorin to znova skúšal aj minútu pred koncom úvodného dejstva, ale aj tentokrát bol pri jeho strele úspešnejší gólman tímu spod Čebraťa, ktorý strelu vyrazil.

Pred druhým polčasom sa v ružomberskom tíme udiala jedna zmena a miesto Cheptineho nastúpil Peter Maslo. Navrátilec v ružomberskom drese mohol v 50. minúte otvoriť skóre stretnutia, ale proti bol Šulla, keď vyrazil jeho hlavičku na roh. O tri minúty neskôr musel úradovať aj hosťujúci gólman, ktorý čelil Dolného strele. Po hodine hry vyšlo trénerovi Ivanovi Galádovi striedanie, keď miesto Jakubka poslal do útoku Lovása a ten po dvoch minútach na trávniku hlavou otvoril skóre - 0:1. V ďalšom priebehu mohol najskôr poistiť vedenie Zošák, lenže jeho strelu zastavila žrď. Následne mal na kopačke druhý gól aj Ďubek, lenže pri streleckom pokuse bol úspešnejší brankár Senice. Za nevyužité šance prišiel v 90. minúte krutý trest v podobe Pillárovho vyrovnávajúceho gólu na 1:1.

Eduard Pagáč (tréner FK Senica): "Pre nás to bol veľmi ťažký zápas. Bola to domáca premiéra, ktorú sme chceli zvládnuť. Pred zápasom sme chceli tri body, no po ňom berieme aj bod. Nehovorím, že sme s ním spokojní, chceme víťaziť. Chalanov pochválim za to, že išli za vyrovnávajúcim gólom až do poslednej minúty. Gól sme si určite zaslúžili."

Ivan Galád (tréner MFK Ružomberok): "V dnešnom zápase sme veľmi chceli vyhrať. Škoda, že sa nám to nepodarilo. Napriek tomu, že majú domáci šikovných a kvalitných hráčov, sme boli dnes lepším mužstvom a zaslúžili sme si vyhrať."