25.11.2017

Výborný ružomberský obrat skóre v Trenčíne + VIDEO

V sobotu 25. novembra 2017, odohral Ružomberok zápas 17. kola Fortuna ligy s domácim Trenčínom.
1:2 (1:0)
MESTSKÝ FUTBALOVÝ ŠTADIÓN NA SIHOTI TRENČÍN
17. kolo, 14:00
AS Trenčín vs MFK Ružomberok

AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong (70. Beridze), Paur (61. Zubairu), Ubbink, Azango - Janga

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Pikk (80. Kostadinov) – Qose, Kochan, Takáč (70. Gerec) – Daniel, Haskić, Gal Andrezly

Góly: 38. Janga - 85. Haskić, 90. D. Kružliak

Žlté karty: 72. Ubbink, 81. El Mahdioui - 1. J. Maslo, 83. Gal Andrezly

Červená karta: 73. Ubbink (po druhej žltej)

Rozhodovali: Glova - Bednár, Jenčura

Diváci: 1616

Aktívnejší vstup do stretnutia mali domáci futbalisti, lenže Ružomberčania ich nepustili do čistejšej šance. Vo 8. minúte pohrozili hostia, keď Gal Andrezly hľadal strieľanou prihrávkou Takáča a loptu na dvakrát skrotil Šemrinec. Ruža následne zahrávala tri rohové kopy po sebe a po poslednom z nich Haskić namieril nad brvno. V 15. minúte to taktiež po rohu skúšali Trenčania, lenže Macík bol na mieste. Už po minúte Haskić pred bránou vyskočil na Danielov center, ale lopta mu nesadla na hlavu podľa predstáv a tak ju neusmernil medzi tri žrde. V 21. minúte Šemrinec vyrazil Qoseho strelu na žrď a loptu upratal do siete Ján Maslo, no gól neplatil pre ofsajd. V 28. minúte Ubbink vystrelil spoza veľkého vápna, ale Macík chytil jeho pokus. Po piatich minútach to z hranice pokutového územia vyskúšal El Mahdioui a len tesne minul bližšiu žrď. V 38. minúte Macík vyrazil Ubbinkovu strelu pred seba a Janga ju dorazil do brány – 1:0. Liptáci sa v ďalšom priebehu úvodného dejstva snažili o vyrovnanie, lenže Danielovu strelu zblokoval Skovajsa a krátko na to Gal Andrezly po Haskićovom pase prestrelil bránu.

V 53. minúte to Gal Andrezly vyskúšal spoza šestnástky a len tesne minul trenčiansku svätyňu. Aktivita hostí pokračovala aj naďalej a po štyroch minútach Daniel poslal krížnu strelu vedľa vzdialenejšej žrde. V 58. minúte sa prihlásil o slovo aj domáci Azango, ktorý však svoj prienik po ľavom krídle zakončil len do bočnej siete. Už po minúte to znova na opačnej strane skúšal z mierneho uhla Daniel, lenže Šemrinec bol na mieste. V 63. minúte vystrelil z väčšej vzdialenosti Skovajsa, ale namieril nad brvno ružomberskej brány. Po štyroch minútach tesne minul brvno Ubbink. V 73. minúte sa rútil po ľavom krídle Gal Andrezly a nedovolene ho zastavil Ubbink, ktorý dostal v krátkom slede druhú žltú kartu v stretnutí a tak musel predčasne opustiť trávnik. Po dvanástich minútach Liptáci využili početnú výhodu, keď Haskić vyrovnal na 1:1. Krátko na to Šemrinec vyrazil Danielov pokus na roh a po tejto štandardnej situácii namieril tesne nad brvno Gal Andrezly. V 89. minúte Ruža získala priamy kop. Daniel zatočil loptu na bránu a Šemrinec ju vyrazil ponad brvno na roh. Krátko po rohovom kope sa pred bránou najlepšie zorientoval Kružliak a dopravil loptu do siete – 1:2. Ruža vďaka výbornému obratu skóre v závere stretnutia zvíťazila v Trenčíne prvýkrát od jesennej časti ročníka 2013/14.

Roman Marčok (tréner Trenčína): „Vypadli sme zo zápasového rytmu. Prvý polčas bol bojovný. Strelili sme gól vďaka Jangovi, ktorý je pre družstvo veľmi prospešný. V prvom polčase to bol jediný hráč, ktorý splnil kritériá. Po prestávke nebolo ani jedno mužstvo lepšie. Hralo sa nepresne na oboch stranách. Robili sme chyby my aj súper. Vylúčenie v našom prípade bolo nedisciplinované. Chýbalo nám srdce a bojovnosť. Dostali sme dva góly, ktoré boli zaslúžené.“

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Vyhralo lepšie mužstvo, ktoré si vypracovalo viac šancí a bolo lepšie takticky pripravené. Záver zápasu sme zvládli k spokojnosti a tešíme sa z troch bodov.“