3.10.2015

Zápas s vetrom opreteky zvládli lepšie Liptáci

V 12. kole Fortuna ligy sa Ruža predstavila v Skalici, ktorej mala čo vracať. V úvode aktuálneho ročníka s ňou totiž v Poprade prehrala 1:3.
0:1 (0:0)
Mestský futbalový štadión Skalica
12. kolo, 14:30
MFK Skalica vs MFK Ružomberok

MFK Skalica: Fišan – Konečný, Vaško (78. Šebesta), Čermák (81. Mazan), Kurák – Hlinka, Ciprys, Bariš (68. Ulrich), Gašparík – Lietava, Majerník

MFK Ružomberok: Šavol – J. Maslo, Kružliak, Faško (78. Masaryk), Ďubek – A. Lovás (63. Boszorád), P. Maslo, Lupták, Rosa – Jakubko, Lačný (88. Ondrek)

Gól: 64. Kružliak

Žlté karty: 43. Kurák - 12. Jakubko

Rozhodovali: Straka - Benko, Petríček

Diváci: 1307

Stretnutie sa hralo za neutíchajúceho vetra a v prvom polčase hrali proti nemu zverenci Ladislava Pecka. Viac z hry mali domáci hráči, ktorí sa viackrát pokúsili ohroziť Šavola strelami z väčšej vzdialenosti. Ich pokusy si však zvyčajne nenašli cestu medzi tri žrde a ak áno, brankár hostí si dal pozor. V 37. minúte zahrávala Skalica roh a po ňom nebezpečne hlavičkoval Konečný. O štyri minúty neskôr podržal Šavol svoje mužstvo po nepríjemnej Gašparíkovej strele z priameho kopu. Na druhej strane sa počas úvodného dejstva snažili niečo smerom dopredu vymyslieť Jakubko s Lačným, no na prvú veľkú šancu si museli počkať až do jeho záveru, išlo však o najväčšiu príležitosť dovtedajšieho priebehu. Lačný sa šikovne dostal cez obrancu do krátkeho samostatného úniku, ale pri jeho strele z mierneho uhla vynikol Fišan.

Na začiatku druhého polčasu držali loptu častejšie na svojich kopačkách hostia, ale prvá vážnejšia šanca tejto časti hry patrila domácim, keď v 61. minúte Lietava prihral Čermákovi a ten spoza veľkého vápna minul bránu. O tri minúty neskôr Liptáci zahrávali priamy kop a po ňom hlavou otvoril skóre Kružliak – 0:1. Ruža mohla následne zvýšiť svoje vedenie, lenže Lačnému vo výhodnej pozícii nevyšlo zakončenie podľa jeho predstáv a Jakubkovu strelu z uhla vyrazil Fišan na roh. Na druhej strane zaváhal v pokutovom území hostí Ulrich, Lietavovu nebezpečnú hlavičku zneškodnil Šavol a sedem minút pred koncom riadnej hracej doby mieril Ulrich spoza obrancov len vedľa brány. Výsledok tak zostal nezmenený a Ružomberčania zvíťazili 1:0.

Ohlasy trénerov

Aleš Křeček (tréner Skalice): "Veľmi sme chceli tento zápas vyhrať, neustrážili sme však jednu štandardnú situáciu súpera. Myslím, že zápas bol o jednom góle alebo o jednej chybe a my sme ju, bohužiaľ, spravili. Aj napriek tomu si myslím, že v druhom polčase sme mali dosť príležitostí na to, aby sme zápas vyrovnali alebo dokonca otočili. Nezostáva nám nič iné, než zodvihnúť hlavu a bojovať ďalej.

Ladislav Pecko (tréner Ružomberka): "Budem veľmi stručný. Pri takýchto poveternostných podmienkach musím byť rád za tri body, ktoré sú pre nás vzhľadom na priebeh duelu veľmi cenné."