Archív článkov

Zobrazujem posledných 30 aktualít.

15.5.Rekonštrukcia sa začalaPočas prebiehajúceho týždňa sa na našom štadióne začala rozsiahla rekonštrukcia, ktorej prvá fáza sa týka odstránenia starého trávnika, ktorý nám slúžil od roku 1997 a následná inštalácia novej, vyhrievanej hracej plochy. Priebeh prác nám bližšie ozrejmil technický manažér klubu, Ing. Jaroslav Považan.
20.5.Výsledky kategórie U16Počas posledných dní nám najviac radosti priniesla kategória U16, ktorá svojím víťazstvom rozhodla o zisku majstrovského titulu. Okrem nich bodoval naplno aj tím U14, výber U17 remizoval a starší žiaci U15 schádzali z trávnika bez bodu.
28.5.Mládež. reprezentácieSlovenská reprezentácia do pätnásť rokov, odohrala 25. a 27. mája 2015 v NTC Senec dve prípravné stretnutia s rovesníkmi zo Severného Írska. V prvom stretnutí, ktoré sledoval náš brankár Ivo Krajčírik z pozície náhradného brankára, zvíťazili zverenci Petra Štefaňáka 3:1. Druhý zápas odchytal náš gólman a SR "15" v ňom remizovala 3:3.
31.5.Ivo Krajčík v reprezentáciiIvo Krajčírik je nominovaný na priateľský dvojzápas SR "15" Vo výbere najmladšieho reprezentačného tímu sa nachádza aj náš brankár Ivo Krajčírik. Zápasy SR "15": 25. 5. 2015 o 15:00 Slovensko "15" - Severné Írsko "15" (NTC Senec) 27. 5. 2015 o 11:00 Slovensko "15" - Severné Írsko "15" (NTC Senec)
28.6.SR "18" v Číně druháSlovenská futbalová reprezentácia do osemnásť rokov sa v dňoch od 24. do 28. júna 2015, predstavila na medzinárodnom turnaji v Číne. V úvodnom stretnutí zvíťazili zverenci Milana Malatinského nad domácimi rovesníkmi 2:1, v druhom zápase zdolali Kirgizsko 3:1 a v poslednom súboji podľahli Japonsku 1:2. Po týchto výsledkoch sa mladí Slováci umiestnili na konečnej druhej priečke. Cestu do Ázie absolvoval aj kmeňový hráč Tatrana Prešov, hosťujúci v Ružomberku, Samuel Fertaľ, ktorý odohral prvý polčas súboja s Kirgizskom.
12.8.Poznáme súpera v Slovnaft CupeDnešné zápasy 2. kola Slovnaft Cup-u rozhodli o tom, že Ružomberok sa v 3. kole stretne s tímom OŠFK Šarišské Michaľany (4. liga sever VSFZ), ktorý zvíťazil nad Družstevníkom Veľký Horeš (4. liga juh VSFZ) 1:0. Zápas tretieho kola je na programe 1. septembra 2015 na pôde nášho súpera.
25.8.Slovnaft Cup 2015/16Zápas 3. kola Slovnaft Cup-u, ktorý odohrá Ružomberok s domácim tímom OŠFK Šarišské Michaľany sa uskutoční v utorok 1. septembra 2015 o 16:30.
5.9.Španielsko - Slovensko 2:0Slovenská futbalová reprezentácia v dnešnom kvalifikačnom zápase podľahla Španielsku 0:2. Bývalý hráč Ružomberka Dušan Švento odohral celé stretnutie, náš súčasný útočník Martin Jakubko nezasiahol do súboja.
9.10.Slovensko - Bielorusko 0:1Slovensko v predposlednom kvalifikačnom zápase doma podľahlo Bielorusku 0:1. Náš útočník Martin Jakubko nezasiahol do stretnutia. Z bývalých hráčov Ružomberka odohrali celý zápas Juraj Kucka a Dušan Švento.
13.10.Gól mesiaca septemberGólom mesiaca september sa stal presný zásah bývalého hráča Ruže Štefana Pekára do našej siete z nulového uhla. Ukážková strela Michala Faška do brány Zlatých Moraviec skončila na druhom mieste.
18.11.Ružomberok 13. v rebríčku CIESInternational Centre for Sports Studies (CIES) ako súčasť University of Neuchatel zverejnila zaujímavý rebríček odchovancov v kádroch jednotlivých európskych tímov, kde sa na 13. priečke nachádza MFK Ružomberok. Okrem nášho klubu v ňom figuruje na 10. mieste FK Senica a na 21. priečke AS Trenčín.
22.1.Taškent - Slovensko "21" 2:0Slovenská "dvadsaťjednotka" dnes v prípravnom zápase v SAE prehrala s Lokomotivom Taškent 0:2. Dominik Kružliak odohral prvý polčas, Michal Faško nezasiahol do stretnutia.
10.8.Gól mesiaca júlPrvenstvo v ankete získal hráč Dunajskej Stredy, Kristopher Vida, ktorý svojím presným zásahom vyrovnával v závere zápasu v Žiline na konečných 2:2. Víťazný gól nášho Martina Chriena do prešovskej siete sa umiestnil na treťom mieste.
13.9.Gól mesiaca augustPrvé miesto v ankete získal Joeri de Kamps zo Slovana Bratislava, ktorý peknou ďalekonosnou strelou znižoval náskok nášho tímu vo vzájomnom zápase. Vo veľmi tesnom závese za ním skončil náš stredopoliar Martin Nagy. Ukážkový presný zásah ružomberského futbalistu je druhý so stratou dvoch hlasov na prvé miesto.
20.9.Hráč mesiaca augustVíťazom ankety Hráč mesiaca august sa stal Nikolas Špalek zo Žiliny. Náš útočník Jakub Mareš skončil spolu so žilinským futbalistom Yusufom Otubanjom na tretej pozícii so ziskom pätnástich bodov. Kompletné výsledky ankety nájdete TU.
23.12.Gól mesiaca novemberPrvé miesto v ankete získal presný zásah Milana Kvoceru z Trenčína, keď zakončil svoje sólo gólom do našej brány. Strela, ktorou Jakub Mareš otvoril skóre súboja so Senicou sa umiestnila na piatom mieste. Kompletné výsledky ankety nájdete TU!
27.12.IntegráciaV utorok 27. decembra 2016 sa v Poprade konala tradičná športovo-charitatívna akcia Integrácia. Sympatického podujatia sa zúčastnil aj náš útočník Miloš Lačný. Viac sa dočítate TU!
8.1.Slovensko – Uganda 1:3Slovenská reprezentácia odohrala v SAE prvý z dvoch plánovaných priateľských stretnutí, v ktorom podľahla Ugande 1:3, keď jediný presný zásah futbalistov spod Tatier zaznamenal Žilinčan Denis Vavro. Ružomberský obranca Dominik Kružliak nezasiahol do stretnutia. Viac sa dočítate TU.
9.1.SR "18" - Kazachstan "18" 0:0Slovenská ,,osemnástka" vo svojom prvom vystúpení na aktuálnom ročníku medzinárodného turnaja Memoriál Valentina Granatkina v Petrohrade remizovala s Kazachstanom 0:0. Do stretnutia zasiahli všetci štyria ružomberskí futbalisti. Mário Mrva odohral prvý polčas, od 46. minúty hral Matej Madleňák a v 80. minúte prišli do hry Jakub Kudlička a Rastislav Kružliak. Viac o zápase sa dočítate TU.
11.1.SR "18" - Litva "18" 0:0SR “18“ aj vo svojom druhom vystúpení na turnaji Memoriál Valentina Granatkina v Petrohrade remizovala 0:0, tentokrát s rovesníkmi z Litvy. Jakub Kudlička odohral celé stretnutie a bol vyhlásený za najlepšieho slovenského hráča zápasu. Plný počet minút odohral aj Matej Madleňák. Rastislav Kružliak hral do 61. minúty a Mário Mrva nezasiahol do duelu. Viac o zápase sa dozviete TU!
13.1.Azerbajdžan "18" - SR "18" 0:1SR “18“ v poslednom zápase skupinovej fázy na turnaji Memoriál Valentina Granatkina zvíťazila nad Azerbajdžanom 1:0 a postúpila do štvrťfinále, v ktorom si zmeria sily s domácim Petrohradom! Z ružomberských futbalistov odohral celý zápas Mário Mrva. Rastislav Kružliak hral do 57. a Jakub Kudlička do 77. minúty. Matej Madleňák odohral celý druhý polčas. Viac o zápase sa dozviete TU.
15.1.Fínsko "17" - SR "17" 1:1SR “17“ vo svojom prvom vystúpení na turnaji Development Cup v Minsku remizovala s Fínskom 1:1. Ivan Krajčírik odchytal celé stretnutie a o čisté konto prišiel až v štvrtej minúte nadstaveného času, kedy ho súper prekonal z pokutového kopu. Matúš Kmeť hral od 56. minúty. Viac o zápase sa dozviete TU.
16.1.Lotyšsko "17" - SR "17" 0:1Reprezentačný tím SR “17“ zvíťazil na turnaji Development Cup v Minsku nad Lotyšskom 1:0, keď sa o jediný gól zápasu postaral Martin Murcko z Bardejova. Matúš Kmeť odohral celý zápas a Ivan Krajčírik nezasiahol do stretnutia.
16.1.Petrohrad "18" - SR "18" 1:1SR “18“ v dramatickom štvrťfinále turnaja Memoriál Valentina Granatkina remizovala s domácim Petrohradom 1:1 a tak prišla na rad penaltová lotéria, v ktorej futbalisti spod Tatier prehrali 2:3. Rastislav Kružliak hral do 75. minúty a Jakub Kudlička odohral prvý polčas. Mário Mrva a Matej Madleňák nezasiahli do zápasu. Viac o zápase sa dozviete TU.
17.1.Turecko "16" - SR "16" 3:0Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov, vstúpila do turnaja Mercedes Benz Aegean Cup prehrou 0:3 s tureckými rovesníkmi. Náš obranca Marek Luščík odohral celé stretnutie. Viac o zápase sa dozviete TU.
18.1.SR "17" - Bielorusko "17" 2:3SR “17“ podľahla na turnaji Development Cup domácim Bielorusom 2:3. Celé stretnutie odchytal náš brankár Ivan Krajčírik a od 61. minúty hral aj Matúš Kmeť. Viac o zápase sa dozviete TU.
19.1.Kosovo "16" - SR "16" 2:4Slovenská „šestnástka“ vo svojom druhom zápase na turnaji Aegean Cup 2017 zdolala rovesníkov z Kosova 4:2. Mladí Slováci obsadili v skupine druhú priečku a v sobotu ich čaká súboj o konečnú bronzovú pozíciu. Ružomberský obranca Marek Luščík odohral celé stretnutie. Viac o zápase sa dozviete TU.
20.1.SR "17" - Moldavsko "17" 2:4Slovenská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov prehrala na turnaji Development Cup v Minsku s rovesníkmi z Moldavska 2:4. Matúš Kmeť odohral celý zápas a mal podiel na oboch gólových akciách svojho tímu. Ivan Krajčírik nezasiahol do stretnutia. Viac o zápase sa dozviete TU.
15.2.Turecko "17" - SR "17" 3:2Slovenská „sedemnástka“ prehrala v prvom z dvoch priateľských duelov v Turecku s tamojšími rovesníkmi 2:3. Ružomberský stredopoliar Matúš Kmeť hral od 60. minúty. Viac o zápase sa dozviete TU.
25.2.Luxembursko “16“ - SR “16“ 0:2Slovenská „šestnástka“ zvíťazila v prvom z dvoch priateľských duelov na pôde luxemburských rovesníkov 2:0. Náš obranca Marek Luščík odohral celé stretnutie. Viac o zápase sa dozviete TU.