22.6.2017

Príprava: Ruža zvíťazila nad Třincom + VIDEO

Vo štvrtok 22. júna 2017, odohral Ružomberok domáci prípravný zápas s českým tímom FK Fotbal Třinec.

Od úvodu boli aktívnejší Liptáci. V 3. minúte našiel Peter Maslo centrom z pravej strany Daniela, no jeho nie príliš razantnú strelu zneškodnil brankár. Ten istý hráč sa dostal k strele aj o štyri minúty neskôr, kedy vošiel do šestnástky a tesne minul bližšiu žrď. Ružomberský stredopoliar to do tretice skúšal v 12. minúte, no jeho strelu spoza šestnástky chytil Paleček. V 25. minúte pohrozili hostia, keď Šumbera poslal krížnu strelu tesne vedľa vzdialenejšej žrde ružomberskej svätyne. O sedem minút neskôr našiel Sapara uprostred šestnástky Lačného, no ten hlavou minul svätyňu hostí. V 36. minúte sa Lačný z uhla rútil na bránu, lenže Paleček vyrazil jeho strelu a následná domáca dorážka letela nad brvno. V 39. minúte zahrával Třinec rohový kop a Ružomberčanov pri nebezpečnej hlavičke podržal Macík. Po troch minútach sa vo veľkej šanci ocitol Šumbera, no gólman tímu spod Čebraťa vyrazil jeho strelu zblízka nohou na roh. Napokon z toho bola séria rohových kopov a po poslednom z nich vystrelil Dedič, no Macík dobre zareagoval a chytil krížny pokus.

V 51. minúte dostal Lačný peknú prihrávku pred bránu, no jeho pätičku zneškodnil brankár. O osem minút neskôr to vyskúšal Daniel, ale gólman hostí chytil strelu smerujúcu pod brvno. V 70. minúte zahrávali Ružomberčania rohový kop a na bližšej žrdi hlavičkoval Lačný a gólman hostí vyrazil loptu z horného rohu. O osem minút neskôr sa už Liptáci tešili z víťazstva, keď sa pri samostatnom úniku nemýlil Gerec – 1:0. Na tomto výsledku sa už do konca nič nezmenilo a Ružomberok v prípravnom stretnutí zvíťazil 1:0.