3.4.2018

Slovnaft Cup: Do odvety s tesným náskokom + FOTO

V utorok 3. apríla 2018, odohral Ružomberok domáci zápas semifinále Slovnaft Cupu so Žilinou.

Prvú šancu si v 7. minúte vypracovali hostia, keď zahrávali priamy kop a po ňom Macík chytil Jánošíkovu hlavičku. Po šiestich minútach zahrávali Šošoni ďalší priamy kop a Králik usmernil loptu pod brvno – 0:1. Hostia sa však z vedenia dlho netešili, pretože Pikk namieril z vnútra veľkého vápna presne k žrdi a vyrovnal na 1:1. Už po chvíli mohol dokonať obrat Gal Andrezly, lenže z hranice šestnástky namieril tesne nad. Liptáci boli naďalej aktívni. V 28. minúte zastavilo tvrdú strelu Qoseho brvno a ten istý hráč trafil do brvna aj o necelých desať minút neskôr. V 40. minúte to skúsil z uhla Daniel a tretíkrát zvonilo brvno.

V 52. minúte našiel Daniel pred bránou Gešnábela, no ten zblízka minul bránu. Po šestnástich minútach si na druhej strane na nebezpečný center nabehol Balaj, ale hlavičkoval tesne vedľa. Po tomto momente nasledovala séria prihrávok Ružomberčanov na súperovej polovici, až prišla prihrávka na Daniela, ktorý zoči-voči brankárovi nezaváhal – 2:1.V 85. minúte to opäť skúšal Daniel, lenže jeho strelu spoza obrancu zneškodnil Volešák. Po minúte vystrašil prítomných divákov Balaj, keď sa ocitol vo veľkej šanci, ale zblízka usmernil loptu vedľa.

Ružomberok v prvom semifinálovom súboji vyhral 2:1. Odveta je na programe v stredu 18. apríla 2018 o 17:00 v Žiline.