9.8.2020

Adam Brenkus: „Hovoril som či sa mi to náhodou nesníva“

Ružomberok vstúpil do nového ročníka Fortuna ligy domácou remízou s Trenčínom 2:2. Po stretnutí sme sa rozprávali so strelcom vyrovnávajúceho gólu Adamom Brenkusom.

Ruža inkasovala prvý gól už v 6. minúte, kedy sa po priamom kope hlavou presadil Eduvie Ikoba. Liptáci sa následne snažili o vyrovnanie, ale strelu Štefana Gereca vyrazil Menno Bergsen a gól Tihomira Kostadinova z 32. minúty neplatil pre ofsajd. Vzápätí na opačnej strane pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí Eduvie Ikoba. Po chvíli mohol zaznamenať kontaktný gól Martin Regáli, lenže defenzíva hostí zblokovala jeho strelu na rohový kop. Ružomberok po prvom polčase prehrával 0:2 a opäť raz mužstvo mrzeli nepremenené šance.O tom sa tu bavíme asi rok v kuse. Neviem čo by som k tomu povedal, ale myslím si, že raz to musíme zlomiť a príde to,“ zamyslel sa futbalista obliekajúci dres s číslom 29.

Napriek nepriaznivému výsledku vstúpili Ružomberčania odhodlane do druhého dejstva a zatlačili svojho súpera. V 58. minúte rozvlnil sieť Štefan Gerec, lenže zakončoval z ofsajdovej pozície. Po deviatich minútach videl Steve Kapuadi po druhej žltej červenú kartu a Trenčín dohrával v početnej nevýhode. Domáci tlak sa týmto momentom ešte vystupňoval. Súper výrazne pohrozil rýchlym protiútokom, z ktorého mohol Jakub Kadák poslať hostí už do trojgólového vedenia. Macík ale vyrazil jeho strelu. V 85. minúte bol v šestnástke faulovaný Rastislav Kružliak a z nariadeného pokutového kopu znížil Ján Maslo na 1:2. Chceli sme to stavať na tom istom čo prvý polčas, pretože sme hrali dobre, mali sme šance, akurát sme z nich nedali gól. Trenčín mal dve šance a dal dva góly,“ ozrejmil Adam Brenkus zámer, s ktorým vyšli na trávnik po skončení polčasovej prestávky.

V hektickom závere sa mužstvo spod Čebraťa snažilo o vyrovnanie. Na ofenzívne výpady sa vydával aj brankár Matúš Macík a v závere predposlednej zo štyroch nadstavených minút zužitkoval Adam Brenkus prihrávku Alexandra Mojžiša a vyrovnal na konečných 2:2 svojím prvým gólom vo Fortuna lige a to rovno pod sektorom ružomberského fanklubu. Po zápase som hovoril nášmu kondičnému trénerovi či sa mi to náhodou nesníva, pretože toto sú naozaj krásne pocity a ešte som to nezažil. Sme veľmi šťastní aj keď sme mohli kľudne vyhrať. Nechcem to povedať povýšenecky, ale Trenčín môže byť rád, že ide preč s bodom,“ prezradil svoje pocity autor vyrovnávajúceho gólu.