8.5.2018

Adam Červeň dal gól v drese SR “15“ + VIDEO

V utorok 8. mája 2018 odohrala slovenská „pätnástka“ v Žiari nad Hronom prvý z dvojice priateľských súbojov s rovesníkmi z Walesu.

V základnej zostave nastúpil aj ružomberský futbalista Adam Červeň, ktorý hral do 74. minúty. V 11. minúte sa ujali vedenia hostia, keď skóroval Gundogan. Po šiestich minútach sa hlavou presadil hráč tímu spod Čebraťa a vyrovnal na 1:1. Mladí Slováci si následne vypracovali ďalšie šance na skórovanie, no tie zostali nevyužité. Naopak, v 49. minúte skóroval Joshua Edwards a Slovensko prehralo 1:2.

Slovensko “15“ - Wales “15“ 1:2 (1:1)

Góly: 17. ČERVEŇ - 11. Gundogan, 49. J. Edwards

Žlté karty: Vaughan, Jenkins

Slovensko “15“: Žurek – ČERVEŇ (74. Kopásek), Mičák, Urgela (62. Sabol), Božík, Demitra (62. Reptiš), Šnajder (41. Reptiš), Šuster, Belko (55. Kotlár), Kóša, Tomík (55. Kaňuch)

Wales “15“: Coley – T. Jones, Vaughan (77. Fyles), B-H. Jones, Baker (77. Bevan), Ewing, Sweet-Lannin, Dackers (62. Jacob Edwards), Gundogan, Joshua Edwards (55. Wiggars), Walters (62. Jenkins)

Rozhodoval: Matúš Gregorec