23.12.2021

Ako bude po úspešnej jeseni prežívať sviatky Peter Struhár?

Už zajtra sú tu Vianoce a prichádza čas na posledný rozhovor. Tentokrát dostal slovo hlavný tréner ružomberského A mužstva Peter Struhár.

Liptáci majú za sebou peknú jeseň. Zimujú na tretej priečke so ziskom 35 bodov, len dvakrát v jesennej časti okúsili trpkosť prehry a spolu so Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava už majú istotu účinkovania v prvej šestke. „Musím povedať, že pohľad na tabuľku nás veľmi teší z dôvodu, že sme na medailovom mieste a pred sezónou sme to výsledkovo až tak nevideli. Hlavný cieľ bol dostať sa do prvej šestky, aby sme zapracovali do tímu mladých hráčov, čo si myslím, že sa nám podarilo. Keď sa na ňu pozriem od začiatku, tak naše výkony mali stúpajúcu tendenciu. Prvá tretina nebola až tak úspešná čo sa týka bodov, ale po každom jednom zápase som hovoril, že sú tam veľké pozitíva, že si vieme vytvoriť šance proti mužstvám. Nemali sme takú dobrú efektivitu. Chlapcov som nabádal, že tie výkony sú fajn a musí sa to ukázať. Zlomilo sa to v zápase so Slovanom. Potom sme mali až do posledného zápasu krásnu sériu, kde nás zdolal jedine Slovan na ich trávniku, ale aj ten zápas bol vyrovnaný. Z tohto pohľadu hodnotím jesennú časť veľmi pozitívne. Ukázalo sa, že môžeme aj s mladými slovenskými hráčmi byť konkurencieschopní najlepším a najbohatším klubom na Slovensku,“ zhodnotil tréner nedávno skončenú jesennú časť.

Na jesennom ťažení sa podpísal tímový výkon.Veľmi dôležité bolo, že v osi mužstva sme mali skúsených hráčov, ktorí to zobrali do svojich rúk. Či už Jano Maslo, hráčom jesene bol určite Matej Kochan. Veľmi dobre im sekundoval Takáč, s ktorým sme sa museli na začiatku porozprávať a to ho zdravo motivovalo. V ďalších zápasoch išla jeho forma hore. Teší ma, že po zmene postu sa začalo strelecky dariť Regálimu a potiahol nás v zápasoch. Vykryštalizovala sa jedenástka, do ktorej vstúpili či Luterán, či Maťo Boďa. V neposlednom rade hovorím, že títo dvaja hráči sa nám rozohrali na farme. To bolo tiež plus tejto jesene, že tí chlapci mali zápasovú prax a zápasové vyťaženie. Tým pádom, ak nám niekto odskočil, nemali sme problém zapracovať mladých hráčov do mužstva a veľmi dobre sa zhostili práce. Spolupracovali sme aj s mentálnym trénerom. Nemal by som zabudnúť na to, že popri tom sme zvládli Pohár, kde sme zapracovávali hráčov. Dávali sme zápasovú záťaž aj hráčom čo hrávajú menej a myslím si, že každý jeden zápas sme mali pod kontrolou. Tešíme sa na jarný zápas so Slovanom a urobíme všetko pre to, aby sme možno aj trošku so šťastím postúpili cez Slovan,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

Ako a kde bude lodivod tímu spod Čebraťa prežívať sviatky? Každopádne sa chystám k otcovi, lebo je z Partizánskeho. Chcem ho ísť pozrieť. Dlho sme neboli spolu kvôli futbalu aj kvôli korone, lebo sa nechcel veľmi stýkať v tejto situácii. Samozrejme obehnem sestry, moju mamu a budem rád v rodinnom kruhu. Teším sa na to, že sa stretneme a posedíme počas týchto sviatkov. Trošku si oddýchneme, možno zaspomíname na tie veci, čo sa udiali behom tohto roka. Určite budem tráviť sviatky len tu na Slovensku. Nechystám sa ísť nikde inde. Máme krásne hory. Nevedel som sa toho dočkať, lebo som vášnivý lyžiar a skialpinista. Takže myslím si, že ma veľa ľudí stretne na Maline a Martinských holiach. Trošku si takto vyventilujem hlavu od futbalu, i keď som taký fanatik, že mi to nedá a budem analyzovať veci a pripravovať aj s kolegami zimnú prípravu. Vieme kde sa chceme zlepšovať a čas budem tráviť aj nad plánovaním prípravy,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu.

Náš tréner nebude počas Vianoc veľmi holdovať sedeniu pri televízore. Pozriem si nejakú vianočnú rozprávku, ale nemám nijakú obľúbenú. Skôr sa budem venovať aktívnemu odpočinku a budem na horách. Budem chcieť vypnúť od televízie a možno aj od tejto situácie s akou sa teraz stretávame. Čo sa týka tradičných jedál, u nás to bude asi tak ako u každého. Dobrá kapustnica, budeme mať hus, šalát. Musí tam byť ryba a mohli by sme si k tomu dopriať nejaký kvalitný sekt,“ ozrejmil Peter Struhár a prezradil aj to, aké darčeky ho doteraz najviac potešili: V minulosti, keď som bol mladší, mi spravili veľkú radosť futbalové veci. Či to boli buď halovky alebo kopačky. V dnešnej dobe sa musím priznať, že asi nejaké veci na hory, nejaká zimná bunda. Najdôležitejší darček je ale pre mňa to, že budem môcť byť s rodinou. Musím sa priznať, že nemám veľmi čas a ani neobľubujem kupovanie darčekov. Radšej sa vždy spýtam kto čo potrebuje alebo dám rodine peniaze a oni asi najlepšie vedia čo im treba.“

Čo by na záver poprial fanúšikom a aj všetkým svojim kolegom? Zaprial by som všetkým zainteresovaným v klube od fanúšikov, hráčov, realizačného tímu až neposledne našim trávnikárom a trénerom v mládeži, hlavne nech si oddýchnu. Veľa zdravia, pokoja počas sviatkov. Dúfam, že všetci budú zdraví, bez korony, nech si môžu užiť radostnú a pokojnú atmosféru v kruhu najbližších, aby načerpali sily. Aby sme sa po novom roku mohli plne pustiť do práce a do jarných bojov,“ povedal náš tréner, ku ktorého prianiam sa pridávame aj my. Všetkým vám ďakujeme za priazeň v končiacom sa roku. Želáme vám príjemné prežitie sviatkov, nech je rok 2022 pre vás úspešný po každej stránke a nech sa môžeme stretávať na štadióne!

Foto: Rudolf Maškurica, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK