16.1.2019

Alex Holub: „Je to vyšší level“

Od začiatku zimnej prípravy dostali v A mužstve priestor ďalší dvaja šikovní hráči zo staršieho dorastu – obranca Alex Holub a útočník Tomáš Bobček. Prvý menovaný sa s nami podelil o svoje pocity po úvodnom prípravnom dvojzápase.

„Devätnástka“ má za sebou zaujímavý rok. Peknú jar ukončila na striebornej pozícii a rovnaká priečka patrí našej najstaršej dorasteneckej kategórii aj po jesennej časti aktuálneho ročníka, pričom na prvý Trenčín stráca jediný bod. „V minulej sezóne sme mali ťažší úvod. Cez zimu sme boli šiesti, potom sme sa na jar vyšvihli. Teraz tréneri v podstate pokračujú s tým, s čím skončili minulý rok a myslím si, že máme na to, aby sme vyhrali titul,“ spomenul si stabilný obranca kategórie U19 na rok 2018.


Alex Holub (vpravo) po zisku Slovakia Cupu 2018 so SR "18". Foto: Michal Vengloš (SFZ)

Pre dvojicu starších dorastencov sa na začiatku tohto roka otvorili dvere kabíny A mužstva. Okrem tréningov absolvovali aj kondičné sústredenie v Liptovskom Jáne. Aké má zatiaľ mládežnícky reprezentant pocity z tréningov so seniorským tímom? Veľmi dobré. Je to vyšší level. Prvý tréning bol taký oťukávací, trošku ťažší, ale postupom času si už na to zvykáme spolu s Tomášom Bobčekom z devätnástky. Teraz už je to omnoho lepšie,“ povedal Alex Holub.

Obidvaja hráči zasiahli do utorňajšieho duelu s Hodonínom, v ktorom Ruža zvíťazila 5:1. Tomáš Bobček odohral celý duel a Alex Holub prvý polčas. „Hralo by sa lepšie, keby bolo lepšie počasie. Ťažký terén, veľa snehu. Stále je čo zlepšovať, ale myslím, že je to dobre,“ zhodnotil perspektívny obranca svoj prvý štart v drese A mužstva.


Alex Holub (s číslom 4) počas súboja s Hodonínom. Foto: Ján Kmeť

Titulná foto: Peter Graf (archív)

ZDIEĽAJ ČLÁNOK