14.11.2019

Alexander Mojžiš hral za slovenskú „dvadsaťjednotku“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala vo štvrtok 14. novembra 2019 prípravný zápas s Bieloruskom. Náš obranca Alexander Mojžiš absolvoval na trávniku prvý polčas a v realizačnom tíme klub spod Čebraťa zastupoval lekár František Rigo.

Futbalisti spod Tatier boli od úvodu aktívnejším mužstvom a slovenskú aktivitu v 29. minúte gólovo odmenil Jozef Špyrka z Podbrezovej, keď namieril presne k žrdi – 1:0. Už po štyroch minútach sa po rohovom kope hlavou presadil Ladislav Almási – 2:0. V ďalšom priebehu úvodného dejstva Kontsevoy pri snahe o kontaktný gól tesne minul bránu a v závere prvého polčasu Marián Chobot v nádejnej situácii volil miesto strely prihrávku, ktorá však neprešla na jeho spoluhráča.

Po zmene strán a výraznom prestriedaní v obidvoch tímoch mali najskôr navrch Bielorusi, no postupom času opäť prišli na rad viaceré veľké šance slovenského výberu. V 85. minúte sa center Lukáša Fabiša z pravej strany dostal až k vzdialenejšej žrdi, kde ho Dávid Ďuriš zo Žiliny dopravil do siete a Slovensko vyhralo nad Bieloruskom 3:0.

Slovensko “21“ - Bielorusko “21“ 3:0 (2:0)

Góly: 29. Špyrka, 33. Almási, 85. Ďuriš

Žltá karta: 72. Muchamedov

Slovensko “21“: Šípoš (46. Vantruba) – Vallo (81. Fabiš), Šulek (81. Špiriak), Kopas, MOJŽIŠ (46. Sluka)– Špyrka (56. Kolesár), Pokorný (46. Adamec), Gamboš (86. Švec) – Kvocera (56. Ďuriš), Almási (46. Fábry), Chobot (46. Kovaľ)

Bielorusko “21“: Pavľučenko (46. Kleščuk)– Ševčenko (46. Jackevič), Škurďjuk (46. Vegerja), Lukaševič (62. Krajko), Ľjach (46. Malkevič) – Sedko (46. Borodin), Mjakiš (56. Suša), Grečicho (46. Volkov), Podstrelov (46. Ksenofontov)– Koncevoj (56. Petrenko), Škurin (46. Muchamedov)

Rozhodovali: Proske (Česko) – Pozor, Roszbeck (obaja Slovensko)

Zdroj: futbalsfz.sk