18.11.2019

Alexander Mojžiš odohral celý víťazný duel s Gruzínskom

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v Nitre posledný tohtoročný kvalifikačný zápas s Gruzínskom.

Zverenci trénera Adriana Guľu potrebovali tri body ako soľ, no hostia im ich rozhodne nechceli dať zadarmo a v 8. minúte otvoril skóre Kutsia – 0:1. O dvadsať minút sa po výbornej práci Chobota gólovo presadil Peter Kolesár z Michaloviec, keď pohodlne upratal loptu do siete a vyrovnal na 1:1. Húževnatému súperovi spravila v 40. minúte druhý výrazný škrt cez rozpočet červená karta pre Ločošviliho po druhej žltej.

Po zmene strán sa Slováci snažili o strhnutie víťazstva na svoju stranu a podarilo sa im to vďaka dvom pekným gólom. Najskôr v 52. minúte Christián Herc tvrdo vypálil spoza veľkého vápna a jeho strela si od žrde našla cestu do brány – 2:1. Po štrnástich minútach zapadlo pod horný roh zakončenie Martina Gamboša z Trnavy – 3:1. V závere sa ešte Gruzíncom podarilo zdramatizovať stretnutie. V 83. minúte videl Pokorný po druhej žltej zákonite aj kartu červenej farby a sily na trávniku sa vyrovnali. Po šiestich minútach Spanderašvili po rohovom kope znížil na 3:2. Počas následného dlhého a veľmi emotívneho nadstaveného času si futbalisti spod Tatier postrážili víťazstvo 3:2 a do tabuľky si pripísali dôležité tri body.

Okrem víťazstva Slovenska nás taktiež teší skutočnosť, že súčasťou výberu sú aj zástupcovia nášho klubu. Celé stretnutie odohral ružomberský obranca Alexander Mojžiš a stabilnou súčasťou realizačného tímu je náš lekár František Rigo.

Slovensko “21“ - Gruzínsko “21“ 3:2 (1:1)
Góly: 28. Kolesár, 52. Herc, 66. Gamboš - 9. Kutsia, 89. Spanderašvili

Žlté karty: 25. Šulek, 62. Herc, 73. Pokorný, 79. Almási – 25. Ločošvili, 77. Kutsia, 86. Tabatadze

Červené karty: 83. Pokorný (po druhej žltej) - 40. Ločošvili (po druhej žltej)

Slovensko “21: Šípoš – Vallo, Šulek, Oravec, MOJŽIŠ – Gamboš (90. Adamec), Pokorný, Herc (68. Špyrka) – Kolesár (58. Ďuriš), Almási, Chobot (90. Kovaľ)

Gruzínsko “21“: Gugehašvili – Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Mali (59. Spanderašvili), Kucia, Kočorašvili (59. Ninua), Tabatadze – Kvaracchelia (43. Silagadze), Kochreidze (59. Kavtaradze), Davitašvili (59. Bugridze)

Rozhodovali: Hamiti – Bregasi, Agaraj (všetci Albánsko)