11.8.2019

Dalibor Takáč: „Takéto zápasy rozhoduje hlava a srdce“

Ružomberok v sobotnom domácom zápase štvrtého kola Fortuna ligy prehral so Žilinou 2:3. Po stretnutí predstúpil pred prítomných novinárov autor prvého ružomberského gólu Dalibor Takáč

Domáci celok po prvom polčase rozhodne nemal dôvod na spokojnosť, keďže prehrával po góloch Branislava Sluku, Jána Bernáta a Róberta Boženíka 0:3. V úvodnom dejstve mali šance aj Liptáci,ale zaujímavo sa krútiaci center Dalibora Takáča z rohového kopu nenachytal Dominika Holeca a hlavička Martina Regáliho smerovala tesne nad. „Chceli sme na nich vybehnúť, ale z troch brejkov sme dostali tri góly. V šatni sme si povedali, že to tak nemôže byť a vyšli sme na nich. Dali sme jeden gól, druhý gól, potom prišla červená karta. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň vyrovnať,“ povedal ružomberský stredopoliar.

Do druhého dejstva nastúpili Liptáci ako vymenení. V 54. minúte skóroval Dalibor Takáč, po štyroch minútach sa presadil Tihomir Kostadinov a v 60. minúte videl po druhej žltej karte zákonite aj kartu červenej farby hráč hostí Filip Kaša. Ruža svojho súpera zatlačila na jeho polovicu a vytvárala si ďalšie príležitosti. Na druhej strane Žilina zvládala defenzívu a pohrozila nebezpečnými protiútokmi, pri ktorých Ivan Krajčírik dvakrát vychytal Róberta Boženíka a Ivan Santiago Diaz z dorážky prestrelil odkrytú bránu. V závere si cestu medzi žrde nenašli hlavičky Ondřeja Novotného a Tomáša Bobčeka.

Ružomberčania síce už vytúžený tretí gól nestrelili a prehrali 2:3, za výkon v druhom polčase si však od prítomných divákov vyslúžili potlesk. Aké boli pokyny v kabíne po nezvládnutých prvých štyridsiatich piatich minútach zápasu? V kabíne sme si povedali, že to musíme chytiť za iný koniec povrazu a makať. Prvý polčas bol zlý, bez súbojov,“ prezradil Dalibor Takáč a ďalej doplnil: Normálne sme si povedali ako chlap s chlapom, že máme k tomu pristúpiť inak. Takéto zápasy rozhoduje hlava a srdce a v druhom polčase sme to ukázali.“