15.11.2017

Dominik Kružliak a Tihomir Kostadinov hrali za „dvadsaťjednotky“

V utorok 14. novembra 2017, odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov kvalifikačný duel s domácim Španielskom. Náš obranca Dominik Kružliak si na svoje konto pripísal plný počet minút.

Mladí Slováci vstúpili do zápasu nebojácne a od úvodu boli favorizovanému domácemu celku rovnocenným súperom. Navyše v 14. minúte mohli otvoriť skóre, keď Jirka prekonal brankára, lenže Vallejo vykopol loptu z bránkovej čiary. Po piatich minútach to vyskúšal z hranice veľkého vápna Soler a tesne minul bránu. V 22. minúte chcel aktívny Jirka potrestať Simónove vybehnutie, no spoza šestnástky namieril nad brvno. Po dvoch minútach sa dostal do šance Káčer. Domáci obranca zblokoval jeho strelu na roh a po ňom dal vlastný gól Ruiz Pena – 0:1. Ten istý hráč mal v 28. minúte možnosť odčiniť svoje zaváhanie, ale hlavičkou neprekvapil Jakubecha. Po piatich minútach vystrelil z uhla Hancko, lenže minul bližšiu žrď. V 38. minúte Španieli vo svojom pokutovom území odstavili Káčera a z protiútoku s prispením žrde vyrovnal Ceballos – 1:1. Následne prišla ďalšia rana pre futbalistov spod Tatier, keď rozhodca vylúčil trénera Pavla Hapala.

Domáci celok mal vydarený vstup do druhého dejstva. V 53. minúte Córdoba presne namieril spoza veľkého vápna a postaral sa o obrat skóre – 2:1. Už po dvoch minútach dal svoj druhý gól v stretnutí Ceballos, ktorým zvýšil španielsky náskok na 3:1. Minútu po hodine hry Ceballos skompletizoval hetrik – 4:1. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby Mayoral uzavrel skóre a Slovenská „dvadsaťjednotka“ podľahla španielskym rovesníkom 1:5.

Španielsko “21“ - Slovensko “21“ 5:1 (1:1)

Góly: 38., 55. a 61. Ceballos, 53. Córdoba, 86. Mayoral – 23. Ruiz Pena vl.

Žlté karty: 56. Caricol, 71. Ceballos – 12. Hancko, 38. Čmelík, 54. Hromada

Španielsko “21“: Simón - Maffeo, Vallejo, Mere, Caricol (70. Lato) - Ceballos (83. Fornals), Hernandez, Ruiz Pena - Oyarzabal (46. Córdoba), Mayoral, Soler

Slovensko “21“: Jakubech - Chvátal, D. KRUŽLIAK, Sipľak, Hancko - Lesniak (68. Herc) - Čmelík (68. Špalek), Káčer, Hromada, Jirka - Mráz (87. Balaj)

Rozhodovali: Pandžić - Nilsson, Sjöblom (všetci Švédsko)

V utorok odohrala kvalifikačné meranie síl aj macedónska „dvadsaťjednotka“, ktorá v Skopje privítala rovesníkov z Rakúska. Za hostí dvakrát skóroval Jakupovic, po jednom presnom zásahu zaznamenali Honsak a Laimer a Macedónci podľahli svojmu súperovi 0:4. Ružomberský stredopoliar Tihomir Kostadinov nastúpil v základnej zostave a hral do 80. minúty, kedy inkasoval druhú žltú a následne zákonite aj červenú kartu.

Viac o zápase tímu Macedónsko “21“ sa dozviete TU.