10.10.2017

Dominik Kružliak odohral celý zápas so Španielskom “21“

V utorok 10. októbra 2017, odohral tím SR “21“ v Poprade kvalifikačný zápas s rovesníkmi zo Španielska. Podobne, ako v predchádzajúcom súboji so Škótskom, aj teraz absolvoval plný počet minút na trávniku náš obranca Dominik Kružliak.

Ružomberský futbalista dal o sebe vedieť hneď v úvode, keď ďalekonosnou strelou zo stredu ihriska zamestnal súperovho brankára. Vo 8. minúte pohrozil nebezpečnou strelou z uhla tesne nad brvno Caricol. Krátko na to podnikol Čmelík protiútok, vybojoval priamy kop a po Lesniakovom centri Vavro tesne minul bránu. Hostia boli postupom času čoraz aktívnejší a logickým vyústením toho bol gól, ktorý strelil v 26. minúte Merino – 0:1.

Španielski mladíci mali raketový nástup do druhého polčasu, keď v 49. minúte skóroval Qyarzabal a o sedem minút neskôr sa do streleckej listiny zapísal aj Hernández – 0:3. V 59. minúte získali Slováci priamy kop. Vavro sa rozhodol pre priame ohrozenie brány a presne namierenou strelou k žrdi vykresal iskierku nádeje pre Slovensko – 1:3. Futbalisti z Pyrenejského polostrova však o dráme nechceli počuť a už po desiatich minútach namieril do horného rohu Rodákovej svätyne Ceballos – 1:4. Dve minúty pred koncom riadnej hracej doby chcel ešte Hancko znížiť súperov náskok, lenže pri strele na stred brány bol Unai Simón pozorný a na výsledku sa už nič nezmenilo.

Veľa síl sme dali do defenzívy. Španieli boli variabilní, točili sa im hráči, ktorí si to mohli nahrať. Tréner nás pripravil na to, že sa s nimi dá hrať, keď im nedáme priestor. Ich narážačky sa však bránili veľmi ťažko a Španieli nám potvrdili svoju kvalitu," povedal po stretnutí pre oficiálnu stránku Slovenského futbalového zväzu Dominik Kružliak.

Vyjadrenia ďalších aktérov kvalifikačného duelu si môžete prečítať TU.

Slovensko “21“ - Španielsko “21“ 1:4 (0:1)

Góly: 59. Vavro - 26. Merino, 49. Oyarzabal, 56. Hernández, 69. Ceballos

Žlté karty: 16. Lesniak, 20. Vavro – 58. Nunez

Slovensko “21“: Rodák – D. KRUŽLIAK, Vavro, Sipľak, Hancko - Urblík, Lesniak, Káčer - Čmelík (62. Jirka), Vestenický (46. Mráz), Špalek (81. Černák)

Španielsko “21“:Unai Simón - Maffeo, Vallejo, Meré (43. Nunez), Caricol - Ceballos, Hernández, Merino (89. Ruiz Pena)- Soler, Mayoral, Oyarzabal (76. Fornals)

Rozhodovali: Irrati - Passeri, Posado (všetci Taliansko)