5.10.2017

Dominik Kružliak odohral za „dvadsaťjednotku“ celý duel s Islandom

Vo štvrtok 5. októbra 2017, odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov v Poprade tretí duel kvalifikácie o postup na ME 2019. Miesto v základnej zostave mal aj ružomberský obranca Dominik Kružliak, ktorý odohral celé stretnutie.

Futbalisti spod Tatier mali šancu na otvorenie skóre v 7. minúte, no brankár Olafsson v pravý čas vybehol proti Polievkovi a zmaril sľubnú príležitosť. Po následnom protiútoku sa z úvodného gólu tešili hostia, keď sa presadil Gudmundsson – 0:1. V 14. minúte mohol Gudmundsson pridať ďalší presný zásah, lenže tentokrát namieril z hranice veľkého vápna tesne nad brvno. Následne už prevzali iniciatívu Slováci, ale napriek viacerým možnostiam nevyrovnali.

Po zmene strán hostia pohrozili niekoľkými nepríjemnými zakončeniami a našich reprezentantov podržala v 51. minúte konštrukcia brány. Postupom času sa čoraz viac stupňoval slovenský tlak. Gól však neprichádzal a v závere bol po druhej žltej karte vylúčený Hromada. Ďalšia rana prišla v nadstavenom čase, kedy futbalisti spod Tatier prestali hrať po zákroku na Sipľaka v strede ihriska a Gudmundsson druhým gólom v stretnutí uzavrel skóre na 0:2.

Slovensko “21“ - Island “21“ 0:2 (0:1)

Góly: 8. a 90+. A. Gudmundsson

Žlté karty:28.Čmelík, 53. Vavro, 56. Balaj, 66. Hromada – 53. Einarsson, 69. A. Gudmundsson, 89. FridjónssonČervená karta: 90. Hromada

Slovensko “21“: Rodák - KRUŽLIAK, Vavro, Sipľak, Hancko - Káčer (64. Urblík), Lesniak, Hromada - Čmelík (76. Jirka), Balaj, Polievka (58. Vestenický)

Island “21“: Olafsson - Sampsted, H. V. Gudmundsson, Andresson, Fridriksson - Porsteinsson, Fridjónsson, Magnusson - Einarsson, A. Gundmundsson, Haraldsson (90+. Karlsson)

Rozhodovali: Kominis - Kourompyliová, Grevenis (všetci Grécko)