27.4.2017

Dvojgólový strelec Jakub Mareš: „Na to tam som“

Na víťazstve Ružomberka nad Michalovcami v 29. kole Fortuna ligy 3:1 sa dvomi gólmi podieľal český útočník Jakub Mareš.

Úvod stretnutia nevyzeral celkom podľa predstáv a nebezpečnejším dojmom pôsobili futbalisti zo Zemplína. „Máte pravdu, prvých dvadsať minút nebolo herne takých, ako sme chceli. Je to škoda, že doma sme nehrali krajší futbal, ale dnes sme potrebovali tri body a tie máme,“ zhodnotil futbalista obliekajúci dres s číslom deväť.

Práve Jakub Mareš mal na víťazstve výrazný podiel, keď v 32. minúte otvoril skóre a v 54. minúte zvyšoval svojím druhým presným zásahom domáci náskok na 3:0. „Pred prvým gólom mi to Peter Maslo dal presne tam, kam som si nabiehal a kam som to potreboval. Dával som to ľavou nohou. Pred druhým gólom sme urobili narážačku s Erikom Danielom. Ešte som sa v šestnástke pošmykol a natiahol som si sval, ktorý ma bolí, ale našťastie som to ešte v páde vystrelil a padlo to tam,“ opísal gólové momenty Jakub Mareš.

Český ofenzívny futbalista skóroval v každom z posledných štyroch súťažných duelov a od začiatku sezóny zaznamenal vo Fortuna lige trinásť presných zásahov. „Na to tam som. Mužstvo pracuje na mňa, aby som dával góly a dnes mi prihrali na dva,“ konštatoval 30-ročný útočník.

Jakub Mareš skóroval aj v predchádzajúcich dvoch vzájomných dueloch s Michalovcami a ak prirátame aj stredajší duel, zaťažil konto tímu z východu Slovenska štyrmi gólmi. To ste mi povedali novinku. Nepozerám na súperov, že komu som dal gól. Chcem dať gól každému. Som rád, že mi to tam padá. Dúfam, že to potrvá a budeme tam, kde všetci chceme byť,“ zaželal si bývalý český mládežnícky reprezentant.

S končiacou sa sezónou pribúdajú medzi futbalovou verejnosťou aj úvahy o vidine Európskej ligy. Súčasné bodové rozdiely medzi tímami na treťom až siedmom mieste sú však minimálne. Samozrejme, že to vnímame, ale ako sa hovorí, čím je to kratšie, tým je to ťažšie. Ešte máme pred sebou štyri zápasy a bude to ťažšie a ťažšie. Musíme ísť od zápasu k zápasu a pozerať len na seba a potom na konci byť tam, kde chceme byť,“ uzavrel Jakub Mareš.