5.8.2018

Erik Daniel: „Bol to tímový výkon“

V sobotu 4. augusta 2018 zvíťazil Ružomberok v domácom zápase 3. kola Fortuna ligy nad Žilinou 3:1. Po stretnutí sme zápas zhodnotili s Erikom Danielom, ktorý mal prsty vo všetkých troch góloch.

Už v 3. minúte poslal Erik Daniel center z pravej strany, ktorý ešte pred bránou posunul Ismar Tandir na Petra Gal Andrezlyho a ten upratal loptu do siete. Krátko po góle mohla Ruža zveľadiť svoj náskok, no nestalo sa. Iniciatívu začala preberať Žilina a v 18. minúte vyrovnal Filip Kaša na 1:1. „Prvý polčas bol opatrný aj keď sme zo začiatku mali tlak. Potom sme niečo prenechali Žiline a neoplácalo sa nám to. Do druhého polčasu sme nastúpili veľmi dobre a myslím, že sme zaslúžene vyhrali,“ skonštatoval ružomberský stredopoliar.

Ďalšie šance obidvoch tímov zostali v úvodnom dejstve nevyužité a prvý polčas sa skončil remízovým výsledkom 1:1. Čo cez prestávku hráčom prizvukoval tréner? Aby sme hrali, aby sme sa nebáli hrať, že to príde,“ prezradil Erik Daniel.

Po zmene strán sa Liptáci dostali do viacerých zaujímavých pozícií, až prišla 62. minúta, kedy Tihomir Kostadinov poslal loptu Erikovi Danielovi, ktorý našiel Ismara Tandira a ten nekompromisne namieril do horného rohu. Ružomberčania sa po návrate do vedenia snažili poistiť svoj náskok. „Chceli sme dať ešte jeden a to sa nám podarilo, takže sme radi, povedal hráč obliekajúci dres s číslom 23.

Tretí gól prišiel už po piatich minútach, kedy sa po centri Erika Daniela hlavou presadil Ismar Tandir a hráči sa po zveľadení náskoku tešili pod sektorom fanklubu Concordia 1906. Stredopoliar operujúci na pravom krídle mal prsty vo všetkých troch góloch. „Myslím si, že to bol tímový výkon. To, že som mal tri prihrávky, to je iba bonus,“ pochválil svojich spoluhráčov Erik Daniel.

Ružomberok po víťazstve nad Trenčínom si pripísal na svoje konto ďalší cenný skalp, keď vyhral nad Žilinou. „Cenný skalp je, ale musíme byť stále nohami na zemi a pripraviť sa teraz na ďalší zápas. V utorok hráme pohár,“ pripomenul 26-ročný futbalista skutočnosť, že Ruža už tento utorok odohrá v Stropkove s domácou Teslou druhé kolo Slovnaft Cupu.