4.4.2018

Erik Daniel: „Sme spokojní, ale je to iba jeden polčas“

V utorok 3. apríla 2018, odohral Ružomberok na svojom trávniku prvý semifinálový duel Slovnaft Cupu so Žilinou, v ktorom zvíťazil 2:1. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor víťazného gólu Erik Daniel.

Vstup do stretnutia nebol ideálny, keď v 13. minúte skóroval po priamom kope Martin Králik a poslal hostí do vedenia. Ruža však od tejto chvíle zvýšila obrátky, už po štyroch minútach vyrovnal Artur Pikk na 1:1 a domáca aktivita pokračovala ďalej. „Sme radi, že nás to vyhecovalo, ale aj tak by sa nám nemalo stávať, že hneď prehrávame,“ zamyslel sa ružomberský stredopoliar.

Do konca prvého polčasu Peter Gal Andrezly namieril tesne nad, dvakrát opečiatkoval brvno Kristi Qose a raz oň obtrel loptu pokusom z uhla aj Erik Daniel. Krátko po zmene strán našiel hráč obliekajúci dres s číslom 23 pred súperovou bránou Róberta Gešnábela, ktorý poslal loptu tesne vedľa. Na čo vtedy myslel hráč operujúci na pravom krídle? „Nič ma nenapadalo. Dúfal som, že dáme gól,“ spomenul si Erik Daniel.

V 70. minúte predviedli Liptáci dlhú sériu prihrávok na súperovej polovici, až napokon našli Erika Daniela, ktorý sa pred Milošom Volešákom nemýlil a poslal Ružomberok do vedenia. Peťo Maslo mi dal dobrú loptu a ja som už iba dúfal, že to dám brankárovi popod nohy,“ opísal rozhodujúci moment autor víťazného gólu.

Domáci tím svoj náskok nezvýšil a na druhej strane na konci vo veľkej šanci neuspel Filip Balaj, takže prvý semifinálový duel sa skončil ružomberským víťazstvom v pomere 2:1. Sme spokojní, ale je to iba jeden polčas, takže ešte nás čaká ďalší ťažký zápas,“ povedal Erik Daniel.

Odveta je na programe v stredu 18. apríla 2018 o 17:00 v Žiline. Ruža má vďaka víťazstvu výhodnejšiu pozíciu, na druhej strane Šošoni prehrali o gól a von dokázali skórovať, čo pri pohárovej matematike pre tím čakajúci na domácu odvetu nie je rozhodne zlý výsledok. Odveta bude veľmi ťažká. Na to sa musíme pripraviť, ale teraz ešte máme doma ligový zápas znova so Žilinou, takže teraz musíme riešiť ligu,“ dodal 26-ročný futbalista.