8.1.2022

Filip Lichý: „Ružomberok má mladé, ale kvalitné mužstvo“

Jedným z dvoch nových hráčov tímu spod Čebraťa sa stal Filip Lichý, ktorý prišiel na polročné hosťovanie zo Slovana Bratislava.

Pre dvadsaťročného futbalistu vznikla hosťovaním možnosť na vyššiu minutáž v súťažných dueloch. „Samozrejme ako každý jeden hráč chcem hrávať čo najviac. Prišla ponuka z Ružomberka. Ja som samozrejme súhlasil. Som rád, že sa kluby dohodli a zrealizovalo sa hosťovanie,“ povedal perspektívny hráč zo stredu poľa a ďalej doplnil: Urobím všetko preto, aby som sa dokázal presadiť a pomohol tímu uhrať čo najlepšie výsledky v lige, pretože Ružomberok má mladé, ale kvalitné mužstvo.“

Ruža sa po jeseni nachádza v ligovej tabuľke na tretej pozícii a môže prežiť zaujímavú jarnú časť. Bol to dôvod prečo zvolil člen slovenskej „dvadsaťjednotky“ práve túto destináciu? „Určite rozhodlo aj to, ale Ružomberok poznám ešte z detstva, keď sme proti sebe hrávali. Mám to kúsok od domu. Je to výborný klub, majú výborné mladé mužstvo, takže určite zavážilo aj to a som rád, že som tu,“ povedal Filip Lichý, ktorý doteraz hrával za Duklu Banská Bystrica a Slovan Bratislava.

Filip Lichý síce nedostával v Slovane veľkú porciu minút, no v jeseni odohral celý duel na Tehelnom poli s Ružomberkom. O tom, že čoskoro bude obliekať oranžový dres, v tých časoch nevedel. „Vtedy ma to ešte nenapadlo, ale vidíte aký je ten futbal a šport krásny, že sa to takto zvrtlo za pár mesiacov. Teraz som na strane Ružomberka a odovzdám tu maximum,“ skonštatoval 20-ročný stredopoliar.

Čo budú tréneri vyžadovať od nového hráča? „Aby som podával čo najlepšie výkony a bol prínosom pre mužstvo. Dokážem zahrať vyššie aj nižšie, takže uvidíme kde budú so mnou počítať a kde ukážem najväčšiu kvalitu. Je mi jedno na akej pozícii ma tréner využije. Odovzdám sto percent a uvidíme ako to vyjde,“ prezradil Filip Lichý.

Foto: TASR, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK