7.9.2021

Ivan Krajčírik odchytal aj druhý kvalifikačný duel SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v utorok 7. septembra 2021 druhý kvalifikačný duel, v ktorom si zmerala sily s domácim Severným Írskom. V bráne aj tentokrát dostal priestor ružomberský gólman Ivan Krajčírik.

Na začiatku stretnutia si vypracovali šancu hostia, lenže Trusa tesne minul. V 9. minúte si pripísal prvý zákrok náš brankár, keď vyrazil strelu, ktorú vyslal na bránu Scott. V úvodnom dejstve mal viac práce jeho náprotivok Hughes. V 15. minúte ho preveril aktívny Trusa a krátko na to sa zaskvel pri slovenskom priamom kope, kedy vyrazil strelu Galčíka na brvno. V 31. minúte Hughes zneškodnil aj Gonov pokus. V závere polčasu ešte domáci hráči opečiatkovali brvno.

V 54. minúte zahrávalo Severné Írsko pokutový kop a ten premenil Galbraith – 1:0. Slovenského gólmana sa následne snažili prekonať streleckými pokusmi aj Hume, McClelland a Conn, lenže Krajčírik si pri zakončeniach prvých dvoch menovaných pripísal úspešné zákroky a tretí vystrelil tesne nad. V 70. minúte domáci zblokovali nebezpečnú strelu Pokorného z hranice veľkého vápna na rohový kop. Po jedenástich minútach Krajčírik zneškodnil Connovu šancu. V závere sa slovenský výber snažil o vyrovnanie, zahrával niekoľko rohových kopov, ale nepodarilo sa mu prekonať pozornú domácu defenzívu.

Stretnutie sa skončilo prehrou slovenskej „dvadsaťjednotky“ 0:1. Celý zápas odchytal ružomberský brankár Ivan Krajčírik, ktorý viackrát podržal svoje mužstvo a podobne ako v predchádzajúcom kvalifikačnom súboji aj tentokrát inkasoval len z pokutového kopu. V realizačnom tíme náš klub zastupoval lekár František Rigo.