4.6.2021

Ivan Krajčírik si pripísal štart v slovenskej „dvadsaťjednotke“

Slovenská „dvadsaťjednotka“ odohrala v piatok 4. júna 2021 v Ritzingu prípravné stretnutie s rakúskymi rovesníkmi. V bráne dostal priestor ružomberský gólman Ivan Krajčírik.

Na začiatku duelu mali šance na skórovanie futbalisti spod Tatier, lenže Slebodníkov pokus o lob zneškodnil Lawal a Kováčikova strela letela tesne vedľa. V 6. minúte pohrozili domáci a Krajčírik vyrazil Schmidovu strelu na rohový kop. Po pätnástich minútach sa Rakúšanom podarilo rozvlniť sieť, lenže gól neplatil pre útočný faul. V 25. minúte Demir tesne minul bránu. Po dvoch minútach už Schmid prudkou strelou otvoril skóre – 1:0. V 35. minúte to skúšal Demir, ale neprekonal Krajčírika. V závere úvodného dejstva sa Slebodník snažil o vyrovnanie, lenže jeho zblokované zakončenie chytil Lawal.

Krátko po zmene strán opäť pohrozil Slebodník, ale namieril mimo brány. O sedem minút neskôr to na opačnej strane skúšal Demir a Krajčírik si pri jeho strele pripísal úspešný zákrok. V 66. minúte sa po rohovom kope najlepšie zorientoval v slovenskej šestnástke Junior a zvýšil rakúsky náskok na 2:0. Po dvanástich minútach sa opäť predviedol ružomberský brankár, keď vyrazil nebezpečnú strelu Prassu. Na konci prípravného súboja Nebyla znížil súperov náskok na konečných 2:1.

Rakúsko “21“ – Slovensko “21“ 2:1 (1:0)

Góly: 27. Schmid, 66. Junior – 90. Nebyla

Žltá karta33. Greiml

Rakúsko “21“: Lawal (46. Hedl) – Greiml (46. Prass), Nemeth (58. Klarer), Daniliuc (82. Jukic) – Junior (70. Wimmer), Schmid (82. Geyrhofer), Seiwald, Demir (59. Ballo) – Sulzbacher, Auer, Taferner (59. Demaku)

Slovensko “21“: KRAJČÍRIK – Kováčik (60. Suľa), Pišoja (70. Kóša), Nemčík (70. Obert), Javorček (46. Vojtko) – Myslovič (46. Nebyla), Gono (46. Lichý), Šviderský (60. Bernát) – Slebodník (60. Kaprálik), Kadák (46. Trusa), Goljan (46. Galčík)

Rozhodovali: Pajac – Durak, Mihalj (všetci Slovinsko)

Zdroj: futbalsfz.sk