12.7.2020

Ivan Krajčírik vyrazil jedenástku, z čistého konta sa napokon netešil

V sobotu Ruža doma prehrala s Dunajskou Stredou 0:1. Po zápase sa s nami podelil o svoje pocity brankár Ivan Krajčírik.

V poslednom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy nastúpili na trávnik viacerí hráči, ktorí počas sezóny nedostávali v A mužstve veľa priestoru, no nepôsobili zakríknutým dojmom. Práve naopak. Od začiatku sa zahryzli do svojho súpera. Myslím si, že chalani na to, že niektorí moc nehrávajú, podali kvalitný výkon,“ pochválil Ivan Krajčírik svojich spoluhráčov.

Úvodné dejstvo prinieslo viaceré príležitosti mužstva spod Čebraťa, strelu Rastislava Kružliaka však v poslednej chvíli zblokoval obranca na rohový kop, následne ten istý hráč po prihrávke Mateja Madleňáka hlavičkoval nad bránu a strelu Martina Regáliho vyrazil brankár. Po zmene strán mohli otvoriť skóre hostia, ale v 60. minúte sa predviedol Ivan Krajčírik, ktorý dostal priestor v ružomberskej bráne a vyrazil pokutový kop maďarského reprezentanta Zsolta Kalmára. S Ľubošom Hajdúchom sme to rozoberali pred zápasom. Mali sme napísané aj sme si overovali kde kto kope. Vedel som, že určite bude kopať po pravej strane placírkou. Som rád, že som ju chytil, len škoda, že sme v závere dostali gól,“ povedal mladý brankár.

Následne prišli ďalšie veľké šance Liptákov. Strelu Mária Mrvu vyrazil Martin Jedlička a brankár hostí si po chvíli poradil aj so zakončením Petra Ďungela. Najbližšie ku gólu mal v 76. minúte Rastislav Kružliak, lenže nezužitkoval peknú prihrávku od Štefana Gereca, keď jeho strelu a aj následnú dorážku zneškodnil Martin Jedlička. Po piatich minútach prišiel trest v podobe gólu Erica Ramireza. Na konci mohol vyrovnať Peter Ďungel, lenže strelu pred bránou nešťastne zblokoval Štefan Gerec a tak Ruža prehrala 0:1. V druhom polčase sme ich mali zarezať. Tie dve tutovky, čo mal Rasťo Kružliak, to musíme premieňať. Každý zápas trpíme na to, že nepremeníme šance a dostaneme lacný gól,“ smutne konštatoval Ivan Krajčírik.

Ružomberok obsadil v ligovej tabuľke konečnú piatu pozíciu a tak v baráži o poslednú miestenku do Európskej ligy vyzve v utorok 14. júla 2020 o 18:00 na svojom trávniku Michalovce. Určite je to lepšie ako cestovať do Michaloviec a môžeme sa pripravovať doma. Je to veľmi dobre,“ povedal 20-ročný gólman a pokračoval: Chceme pohárovú Európu. Budeme o ňu bojovať a snažiť sa aby bola.“