18.4.2021

Ivan Krajčírik: „Bol to môj najlepší zápas v ružomberskom drese“

V sobotnom stretnutí piateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy vyhral Ružomberok nad Pohroním 1:0, keď sa o jediný gól postaral Alexander Mojžiš. Obrovský podiel na výhre mal aj brankár Ivan Krajčírik, ktorý sa tesne po záverečnom hvizde s nami podelil o svoje pocity.

Ružomberský gólman bol od úvodu v plnej permanencii, pričom zneškodnil viaceré príležitosti hostí, volajúce po góle.Mal som zo šesť dôležitých zákrokov. Možno aj viac. Lietali tam centre. V prvom polčase bolo toho dosť. V druhom už trošku menej. Aj keď mali zopár šancí. Dnes sme to odohrali výborne tímovo. Tiho to dal Alexovi na hlavu a vyhrali sme 1:0,“ zhodnotil strážca brány tímu spod Čebraťa.

Mladý brankár sa zapotil pri viacerých nebezpečných zakončeniach, no najviac dostal zabrať v závere prvého polčasu, kedy už súper hral bez vylúčeného Bernarda Petráka, no napriek tomu prišla tutovka hostí, kedy sa zoči-voči nemu ocitol Alieu Fadera a ružomberský gólman vyrazil jeho strelu. „Čakal som na neho do poslednej chvíle, že kam to dá. Som rád, že sme vyhrali 1:0. Potrebovali sme toto víťazstvo. Potrebovali sme potvrdiť víťazstvo zo Senice. Takže sme veľmi šťastní,“ spomenul si Ivan Krajčírik na svoj najnáročnejší moment v stretnutí.

Ivan Krajčírik zneškodnil nebezpečné strely spomínaného Faderu, ako aj Weira, Heurtauxa, Chvěju a Badola. Na svoj výkon tak mohol byť patrične hrdý. Určite toto bol môj najlepší zápas v ružomberskom drese,“ spokojne konštatoval dvadsaťročný brankár a ďalej dodal: Oni majú svoju kvalitu. Sú výborní na lopte, čo sme čakali celý zápas. My sme skôr také bojovné mužstvo. Drieme ako tím, nie ako jednotlivci. Oni tam majú veľa jednotlivcov a myslím, že dnes vyhrala tímovosť.“