21.1.2016

Jakub Kudlička: „Je to rýchlejší futbal a hrá sa viac do tela“

Od začiatku zimnej prípravy trénuje s A mužstvom aj dorastenec Jakub Kudlička, ktorý sa po polroku strávenom v Žiline vrátil do centra Dolného Liptova.

Mladého futbalistu čakala po návrate spod Dubňa zaujímavá výzva, keďže dostal priestor v seniorskom tíme. S tým, ako ho starší kolegovia prijali medzi seba je spokojný. Prijali ma dobre, lebo väčšinu z nich už poznám dlhšiu dobu,“ prezradil sedemnásťročný hráč.

Jakub Kudlička absolvoval s A mužstvom sústredenie v Liptovskom Jáne a zasiahol aj do prípravných stretnutí s Prešovom a Dolným Kubínom. Je to rýchlejšie, je to už dospelý futbal, hrá sa viac do tela a samozrejme je na tých prípravách už väčšia makačka ako v doraste,“ povedal ružomberský stredopoliar.

Tak v stretnutí s Tatranom Prešov, ktorý sa skončil bezgólovou remízou, ako aj pri víťazstve nad MFK Dolný Kubín v pomere 8:0, odohral celý druhý polčas. Ako hodnotí tieto dve vystúpenia? Škoda, že sme ten prvý zápas s Prešovom nevyhrali, ale myslím si, že sme hrali celkom dobre, len sa nepodarilo skórovať. Teraz s Dolným Kubínom sa nám podarilo dať veľa gólov, tak sme radi, že sme vyhrali,“ spomenul si na stretnutia futbalista, ktorý sa minulý rok tešil z majstrovského titulu kategórie U16.

Na víťazstve 8:0 sa mladý stredopoliar podieľal aj svojím presným zásahom, keď v 72. minúte strelil predposledný gól stretnutia. Bol to nádherný pocit, že sa mi podarilo streliť svoj prvý gól za A mužstvo,“ dodal Jakub Kudlička.