27.7.2021

Jakub Luka je nominovaný na zápas SR “19“

Slovenská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov odohrá v stredu 4. augusta 2021 o 17:00 v Györi prípravné stretnutie s maďarskými rovesníkmi.

V 18-člennej nominácii trénera Alberta Rusnáka sa nachádza aj ružomberský obranca Jakub Luka, ktorý počas posledného zrazu reprezentačnej „devätnástky“ odohral celé prvé stretnutie s Českom a v druhom súboji hral do 81. minúty. V následnej príprave na nový ročník Fortuna ligy zasiahol do všetkých stretnutí ružomberského seniorského tímu, pričom v dueloch s Chojniczankou 1930 Chojnice, Pohroním a Karvinou odohral plný počet minút. Súčasťou defenzívy mužstva spod Čebraťa bol aj počas prvého kola novej sezóny so Senicou.

Medzi náhradníkmi sa nachádza Jakub Rakyta. Ružomberský stredopoliar taktiež zasiahol do obidvoch júnových duelov SR “19“ s českými rovesníkmi. V príprave klubu z centra dolného Liptova na novú sezónu nastúpil do duelov s klubmi FC Košice, Pogoň Štetín a MKS Chojniczanka 1930 Chojnice, pričom zaznamenal jeden gól, keď otvoril skóre prípravného súboja s Košicami.