3.4.2017

Jakub Mareš: „Najdôležitejšie sú pre nás tri body“

V nedeľnom súboji rozhodol o víťazstve Ružomberka nad Spartakom Trnava v pomere 1:0 český útočník Jakub Mareš.

Ružomberčania mali v prvom polčase hernú prevahu, no príležitosti z úvodného dejstva zostali nevyužité. Zápas potvrdil to, čo sme vedeli zo zápasov, kde hrala Trnava. Je to bojovné mužstvo, hrajú dobre v defenzíve a ťažko sa tam presadzuje. Bolo to o jednom góle. Našťastie sa nám to podarilo a dali sme ho,“ zhodnotil stretnutie hráč obliekajúci dres s číslom deväť.

Prebiehala 58. minúta, keď Peter Gal Andrezly našiel pred bránou Jakuba Mareša a ten bez problémov poslal loptu k žrdi. „Bol to taký gól z ničoho. Mal som oveľa lepšie šance na strelenie gólu, ale bol som v správnom čase na správnom mieste a umiestnil som to do brány,“ opísal svoj presný zásah český útočník, pričom mal jasno v prioritách: „Samozrejme som rád, že som dal gól, ale potrebovali sme body. Takže je to dvojnásobná radosť, že som dal gól a máme tri body, to je najdôležitejšie pre nás.“

Krátko po vylúčení Olivera Jansa zo 73. minúty mal Jakub Mareš ďalšiu šancu na skórovanie, keď po centri Michala Faška zblízka tesne minul bránu. Po ňom mohli víťazstvo poistiť aj Peter Gal Andrezly a Miloš Lačný. Chceli sme vyhrať a 1:0 je víťazstvo. Samozrejme šance sme mali. Ja som mal šancu, trafili sme tyčku, na konci mal šancu Miloš. Bohužiaľ sme nepremenili ďalšie šance, ale tri body sú doma a to je dôležité,“ skonštatoval 30-ročný futbalista.

Ruža zvládla duel o priebežné štvrté miesto so súperom, ktorý mal pred vzájomným stretnutím rovnaký počet bodov. Do konca súťaže je však ešte ďaleko. V tomto kole to bol súboj o štvrté miesto, ale zápasov je ešte veľa. Musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy, pretože sme radi, že sme porazili súpera, ktorý je blízko nás, ale zostáva ešte veľa zápasov a musíme hrať tak, aby sme stále získavali tri body,“ povedal autor deviatich tohtosezónnych ružomberských ligových gólov.

V ďalšom kole sa mali Liptáci predstaviť v Myjave. Spartak Myjava však pred jarnou časťou odstúpil zo súťaže a miesto ligového merania síl čaká Ružomberok v piatok 7. apríla 2017 o 17:00 domáci prípravný zápas s lotyšským klubom SK Babite. Priznám sa, že mne voľno nesedí, pretože som mal voľno štrnásť dní, keď som nehral pre päť žltých kariet s Prešovom. Potom bola reprezentačná prestávka, zase som mal štrnásť dní pauzu a aj teraz je štrnásť dní pauza. Mne osobne to nevyhovuje, pretože chcem byť v tempe, ale nedá sa nič robiť. Taká je realita. Musíme potrénovať a ďalší zápas máme so Slovanom,“ vyjadril sa Jakub Mareš.