9.5.2021

Ján Maslo: „Remíza je asi spravodlivá“

V sobotnom domácom stretnutí ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy Ružomberok remizoval so Senicou 1:1. Krátko po záverečnom hvizde sa s nami podelil o svoje pocity autor jediného ružomberského gólu Ján Maslo.

Stretnutie prinieslo viaceré šance na obidvoch stranách. V prvom polčase Olivier Marc Vliegen vyrazil strelu Adama Brenkusa na žrď, Ivan Krajčírik zneškodnil zakončenie Martina Košťála z priameho kopu a Tihomir Kostadinov pohrozil pokusom zo stredu ihriska. V 17. minúte si našiel center Tihomira Kostadinova cestu až k Jánovi Maslovi, ktorý dokopol loptu do brány. „Zahrávali sme rohový kop. Bol prekopnutý prvý hráč a tam som to iba tečoval pri tyči. Hlavne, že to tam padlo. Som rád,“ opísal gólový moment autor úvodného presného zásahu.

V ďalšom priebehu úvodného dejstva Tihomir Kostadinov obišiel brankára, ktorého ale pred bránou zastúpil Marko Totka a na druhej strane tvrdú ranu Edmunda Adda zastavila žrď. V 36. minúte sa hostia tešili z vyrovnania, keď Edmund Addo našiel v šestnástke Martina Košťála, ktorý prekonal Ivana Krajčírika. „Z môjho pohľadu asi zaslúžená remíza. Bol to taký súbojový zápas. Lopta bola možno viac vo vzduchu ako na zemi. Takže asi spravodlivá remíza,“ povedal Ján Maslo.

Tímy schádzali po prvom polčase z trávnika za stavu 1:1. Aké pokyny dostali hráči počas prestávky? Zlepšiť pohyb, vyhrávať viac súbojov. Postrážiť si odrazené lopty, pretože z nich boli nebezpeční,“ priblížil kapitán tímu spod Čebraťa.

Po zmene strán sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ivan Krajčírik vyrazil nebezpečnú strelu Martina Košťála, brankár hostí vyrazil hlavičku Jána Masla po rohovom kope Tihomira Kostadinova na brvno, Marko Totka vystrelil spoza šestnástky tesne nad, Olivier Marc Vliegen chytil pokus Mareka Zsigmunda, Tihomir Kostadinov zatočil loptu z priameho kopu tesne nad a strelu Martina Gamboša taktiež z priameho kopu vyrazil Ivan Krajčírik. Aj druhý polčas bol súbojový. Bolo tam veľa nakopávaných lôpt. Zrážali sme sa s Malecom. Takže nebol to nejaký pekný futbal. Ako vravím, asi spravodlivá remíza,“ zhrnul Ján Maslo.

Ruža má po remíze na svojom konte 36 bodov. Minimálne do nedeľného večera, kedy hrá Nitra so Sereďou, zostane na čele spodnej šestky a dve kolá pred koncom má veľkú šancu na zotrvanie v najvyššej súťaži. Keďže v sobotu Liptáci nevyhrali, ešte v tejto chvíli nemajú stopercentnú istotu záchrany. Pred domácim súbojom s Nitrou a vonkajším duelom s Pohroním však majú všetko vo svojich rukách. Potrebujeme sa teraz pripraviť na domáci zápas s Nitrou a zvládnuť ho,“ povedal ružomberský obranca.