6.7.2019

Ján Maslo: „Verím, že sme dobre pripravení na Európu“

V piatok 5. júla 2019 odohral Ružomberok domácu generálku na Európsku ligu, v ktorej vyhral nad Třincom 1:0. Po stretnutí sme vyspovedali nášho kapitána Jána Masla.

Liptáci sa pred 615 prítomnými divákmi naladili na ostré súboje víťazstvom nad účastníkom druhej najvyššej českej súťaže. Zápas mal kvalitu, jazdilo sa hore-dole. Myslím si, že to bola dobrá previerka pred Európskou ligou a samozrejme je dobre, že sme vyhrali,“ zhodnotil stretnutie futbalista obliekajúci dres s číslom tri.

Domáci celok bol od úvodu aktívnejší. O rozruch sa staral najmä Filip Hašek, ktorého nebezpečnú strelu vyrazil brankár a ďalšie dva zaujímavé pokusy poslal tesne mimo brvna. Okrem neho súperovho gólmana preveril strelou z uhla aj Kostadinov. Ružomberčania sa napriek optickej prevahe nedostali do vedenia. Aké pokyny dostali cez polčasovú prestávku. V prvom polčase to bolo z našej strany pomalšie. Nedostávali sme sa toľko do koncovky. Prízvukovali nám, aby sme hrali rýchlejšie, aby sme sa tlačili do zakončenia. Myslím, že ten druhý polčas už spĺňal parametre a kritériá,“ zamyslel sa Ján Maslo.

Do druhého dejstva už nezasiahol aktívny Filip Hašek. Miesto neho prišiel do hry Adam Brenkus a taktiež bol pri všetkom dôležitom. Najskôr z priameho kopu namieril tesne vedľa, po chvíli z hranice veľkého vápna trafil do brvna a v 76. minúte zahral rohový kop nakrátko na Petra Gal Andrezlyho, po ktorého centi sa v šestnástke najlepšie zorientoval Ondřej Novotný a rozhodol o výhre 1:0. V druhom polčase sme sa viac rozbehali. Mali sme nejaké príležitosti. Škoda, že nám to tam nepadlo viac ako jedenkrát, ale vravím, sme radi, že sme vyhrali,“ povedal stabilný člen ružomberských zadných radov.

Ruža má za sebou posledný prípravný zápas a vo štvrtok 11. júla 2019 o 18:30 odohrá na svojom štadióne úvodný zápas prvého predkola Európskej ligy s bulharským klubom Levski Sofia. Príprava bola krátka. Prvých desať dní sme hlavne naberali kondíciu v lesoch. Potom sme sa presunuli na sústredenie do Poľska, kde to bolo veľmi kvalitné. Hrali sme dobré zápasy s poľskými mužstvami a verím, že sme dobre pripravení na Európu,“ zhodnotil Ján Maslo prípravu, počas ktorej si mužstvo spod Čebraťa pripísalo na svoje konto tri víťazstvá, jednu remízu a jednu prehru.