14.2.2021

Ján Maslo: „Bod musíme brať“

Ružomberok vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy domácou remízou so Slovanom Bratislava 0:0. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity najskúsenejší ružomberský futbalista Ján Maslo.

V polovici februára počasie zvyčajne nepraje futbalu. Inak to nebolo ani tentokrát. Teplota sa držala niekoľko dní po sebe hlboko pod bodom mrazu a stretnutie miestami sprevádzalo aj husté sneženie. Na tom teréne a v tom počasí to nebol nejaký futbal. O to viac si ceníme ten bod,“ povedal kapitán tímu spod Čebraťa, pričom nezabudol pochváliť všetkých, ktorí sa v rámci možností snažili dať hraciu plochu do čo najlepšieho stavu: „Ešte včera to bolo zamrznuté a zasnežené. Dnes to už bolo hrateľné. Takže klobúk dolu, že dali sily dokopy a trávnik pripravili taký, aký bol.“

Vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky nechýbali diskusie o tom, či sa stretnutie uskutoční v pôvodne stanovenom termíne. Ako vnímali hráči situáciu pred duelom? Bol som presvedčený, že sa bude hrať, lebo ihrisko bolo mäkké, len na vrchu boli kúsočky ľadu. Nebolo primrznuté. Dalo sa na ňom hrať,“ priblížil Ján Maslo.

Prvý polčas priniesol náznaky šancí na obidvoch stranách, ale ani jednému mužstvu sa nepodarilo priamo ohroziť bránu. Po zmene strán mali viac príležitostí hostia, lenže vďaka práci ružomberskej defenzívy smerovala medzi žrde len hlavička Kenana Bajrića, s ktorou si poradil Ivan Krajčírik. Na opačnej strane Dominik Greif vyrazil strelu Martina Regáliho spoza obrancu. Prvý polčas sme hrali dobre z bloku. Nepúšťali sme ich do väčších šancí. V druhom polčase sa to viac-menej roztrhalo. Už tam mali viac miesta. Boli nepríjemnejší,“ zhodnotil ružomberský obranca.

Aj keď do zápasu išli obidve mužstvá s cieľom získať tri body, proti úradujúcemu držiteľovi double a momentálnemu lídrovi súťaže sa dá považovať remíza za prijateľný výsledok a to aj vzhľadom na priebeh stretnutia. Myslím si, že na viac ako na remízu sme nemali. Slovan bol kombinačne dobrý. My sme to viac odbojovali, takže z môjho pohľadu taký remízový zápas. Určite ten bod musíme brať,“ dodal Ján Maslo.