29.6.2020

Ladislav Almási po týždni opäť skóroval, tentokrát doma

Ružomberok v nedeľnom zápase tretieho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy doma zvíťazil nad Žilinou 2:1. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor druhého ružomberského gólu Ladislav Almási.

Duel sa hral v horúcom počasí. Súper mal častejšie optickú prevahu, lenže väčšie príležitosti na skórovanie si vypracovali Ružomberčania. Prvá gólová odmena za ofenzívnu aktivitu prišla na konci prvého polčasu, kedy sa Štefan Gerec šikovne preštrikoval žilinskou defenzívou a peknou strelou otvoril skóre. V 65. minúte Ladislav Almási zužitkoval prihrávku od Štefana Gereca, nezaváhal pred vybehnutým Samuelom Petrášom a zvýšil domáci náskok. O sedem minút neskôr hostia zdramatizovali duel, keď Vahan Bichakhchyan znížil na 2:1. Následne sa Šošoni snažili o vyrovnanie, ale Liptáci ustáli ich záverečný nápor. Veľa sme behali a to počasie, taký unavený som ešte ani nebol. Žilina mala v druhom polčase nejaké šance, aj my sme mali náznaky, čo sme nedotiahli do gólu. Našťastie sme vyhrali, lebo už sme potrebovali výhru aj v lige, nie iba v pohári,“ spokojne konštatoval mladý útočník.

Ako rozhodujúci moment sa po záverečnom hvizde ukázal gól Ladislava Almásiho. Perspektívny ofenzívny hráč pred týždňom skóroval v Michalovciach, kedy strelil svoj prvý súťažný gól v ružomberskom drese a teraz si pripísal presný zásah aj na domácom trávniku. „Je to môj prvý domáci gól, minulý týždeň som dal vonku. Som rád, že mi to tam zase padlo a dúfam, že mi to tam bude padať,“ potešil sa autor druhého gólu, ktorý aj patrične oslávil. Za emotívnu oslavu na zábradlí fanúšikovského sektoru si od fanklubu vyslúžil uznanie a ovácie, no na rozdiel od ružomberských priaznivcov, hlavného rozhodcu Martina Dohála týmto počínaním veľmi nepotešil: „Dostal som žltú kartu, keď som tam vyskočil, ale už viem, že to nemôžem robiť,“ sebakriticky zrekapituloval situáciu Ladislav Almási.

Ružomberok víťazstvom zvýšil počet získaných bodov na 32 a v tabuľke sa posnul zo šiestej na štvrtú priečku, keď o bod preskočil Trnavu a o skóre a lepší vzájomný zápas aj Michalovce. Súperi zvyčajne pod Čebraťom nevyhrávajú a navyše Ruža v stredu doma výborne zvládla pohárový súboj s Dunajskou Stredou, lenže na druhej strane Liptáci čakali na domáce ligové víťazstvo vyše jedenásť mesiacov, keďže naposledy doma vyhrali 21. júla 2019, keď zdolali Nitru gólom Dalibora Takáča zo samého záveru stretnutia 1:0. „Neviem kedy sme doma naposledy prehrali, ale nevyhrali sme tiež dlho. Všetko sme remizovali a som veľmi rád, že sme vyhrali,“ dodal futbalista obliekajúci dres s číslom 99.