12.10.2020

Ladislav Almási zasiahol aj do duelu s Francúzskom

V pondelok 12. októbra 2020 odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov kvalifikačný zápas s domácim Francúzskom.

Favorizovaní domáci hráči išli do vedenia v 22. minúte, kedy Koundé po priamom kope upratal loptu do siete – 1:0. Od tohto momentu sa Francúzi snažili o navýšenie svojho náskoku, čo sa im však nedarilo. V závere polčasu ich mohol potrestať Mesík, lenže jeho strelu spoza veľkého vápna zneškodnil Lafont.

Po zmene strán ukazovali futbalisti spod Tatier veľkú snahu streliť vyrovnávajúci gól. Hneď na začiatku druhého polčasu získali priamy kop a nebezpečnú strelu Tuptu vyrazil Lafont na roh. V 72. minúte prišiel do hry ružomberský útočník Ladislav Almási. Už po chvíli mohol zmariť slovenské plány Soumaré, lenže jeho presný zásah neplatil pre ofsajd. V 86. minúte Myslovič vystrelil z uhla a Lafont vyrazil strelu na rohový kop. V závere Slováci zatlačili svojho súpera a zahrávali dva priame kopy, pričom po druhom z nich si francúzsky gólman poradil s Bernátovou strelou. Slovenská „dvadsaťjednotka“ síce prehrala 0:1, no s vysoko favorizovaným súperom predviedla sympatický výkon.

Ružomberský brankár Ivan Krajčírik nezasiahol do stretnutia. V realizačnom tíme reprezentačného výberu náš klub už tradične zastupoval lekár František Rigo.

Francúzsko “21“ – Slovensko “21“ 1:0 (1:0)
Gól:
22. Koundé

Žlté karty: 62. Fofana, 90.+3 Diallo – 9. Sluka, 68. Herc

Francúzsko “21“: Lafont – Dagba, Fofana, Koundé, Macon (43. Ait Nouri) – Soumaré, Guendouzi – Diaby (76. Diallo), Ikoné, Gouiri (61. Faivre) – Kolo Muani (61. Kalimuendo-Muinga)

Slovensko “21“: Šipoš – Fabiš, Šulek, Mesík, Sluka – Herc (82. Myslovič), Pokorný (65. Bernát), Gono – Suslov (82. Kovaľ), Tupta (72. ALMÁSI), D. Ďuriš (72. Chobot)

Rozhodovali: Djordjič – Petrovič, Živin (všetci Srbsko)

Diváci: 3 500