27.10.2019

Lukáš Kojnok: „Najdôležitejšie je pomôcť mužstvu“

Po včerajšom súboji trinásteho kola Fortuna ligy, v ktorom Ružomberok remizoval s Trenčínom 2:2, predstúpil pred prítomných novinárov autor úvodného presného zásahu Lukáš Kojnok.

Už v úvode mohol otvoriť skóre Martin Regáli, lenže jeho strelu vyrazil Denis Chudý. V 21. minúte si Alexander Mojžiš po vhadzovaní šikovne vymenil loptu s Daliborom Takáčom a našiel centrom Lukáša Kojnoka. Ružomberský obranca pohotovo dokopol loptu do brány a zaznamenal svoj prvý presný zásah vo Fortuna lige. Samozrejme som z toho šťastný, ale bol by som radšej, keby sme mali tri body,“ povedal perspektívny futbalista a nechcel sa zamýšľať nad tým, o koľko bude po góle ľahšia jeho peňaženka: „Rád pomôžem mužstvu a to je pre mňa dôležitejšie.“

V 41. minúte si po odpískanej ruke v domácom pokutovom území postavil loptu na biely bod Hamza Čataković a vyrovnal na 1:1. Po zmene strán mal dve sľubné šance Tomáš Bobček, no v prvom prípade jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca a v druhom hlavičkoval po rohovom kope tesne vedľa. V 64. minúte vrátil Ružu do vedenia strelou z priameho kopu Ján Maslo. Postupom času však prebrali iniciatívu hostia. Prvý polčas sme hrali výborne. Aj začiatok druhého polčasu bol výborný, len ku koncu sme už trošku odpadli a nemohli sme sa dostať do šancí.“ zamyslel sa Lukáš Kojnok.

Zlepšenú hru hostí podčiarkovali dve nastrelené tyčky Gina van Kessela z 66. a 70. minúty. Následne mohol po priamom kope Filip Twardzik zvýšiť domáci náskok, lenže jeho hlavičku chytil Denis Chudý. V 79. minúte napokon vyrovnal Osman Bukari a stretnutie sa skončilo remízou 2:2. „ Chýbalo nám aj šťastie, proste sme nemohli dotlačiť loptu do brány,“ povedal hráč obliekajúci dres s číslom tridsať.

Hoci bol v závere nebezpečnejší Trenčín, väčšinu duelu mali bližšie k trom bodom Ružomberčania, ktorí dvakrát viedli.Myslím, že za prvý polčas by sme si zaslúžili viac, a aj za začiatok druhého polčasu, ale taký je futbal. Nepodarilo sa nám streliť viac gólov a máme jeden bod,“ dodal Lukáš Kojnok.