23.10.2016

Marek Sapara: „Neboli sme dosť nebezpeční“

V 13. kole Fortuna ligy Ružomberok na svojom trávniku podľahol Žiline 0:2. Po stretnutí predstúpil pred novinárov ružomberský kapitán Marek Sapara.

Prvú šancu si vypracovali Liptáci v 6. minúte, ale Daniel nenamieril medzi žrde a o desať minút neskôr neplatil Lačného gól pre ofsajd. Potom hostia prevzali iniciatívu a v 27. minúte ich peknou strelou poslal do vedenia Filip Hlohovský. Podobný bol aj začiatok druhého dejstva, kedy najskôr Gal Andrezly tesne minul horný roh žilinskej svätyne a následne začali diktovať tempo hostia, ktorí v 64. minúte zásluhou dôrazného Michala Škvarku uzavreli skóre na konečných 0:2 z pohľadu domáceho mužstva.

Vedeli sme, čo bude robiť Žilina a to aj robila. Vedeli sme, že keď získame loptu, nesmieme ju hneď stratiť. Práve to bol náš problém, že hneď po zisku sme ju väčšinou aj stratili. Žilina si vie loptu podržať, majú veľké vírenie v mužstve. Hráči sú pohybliví, posúvajú si loptu do medzipriestorov. Aj keď sme ich celkom dobre vykrývali, mali lepšie držanie lopty, behali sme väčšinou bez lopty, ale ten prvý polčas nebol až taký zlý, napriek tomu si myslím, že sme neboli dosť nebezpeční na to, aby sme mohli zdolať Žilinu,“ zhodnotil stretnutie kapitán tímu spod Čebraťa.

Žilinskí futbalisti v Ružomberku potvrdili svoje aktuálne tabuľkové postavenie a Liptáci prvýkrát v sezóne doma nebodovali. Marek Sapara má o dôvodoch prehry jasno. Lopta, ktorá sa získala sa väčšinou hneď aj stratila, takže tam bol najväčší problém. Nevedeli sme sa dostať do tempa tým, že keď sme loptu získali, hneď sme ju stratili a zase sme chvíľu behali bez lopty. To má Žilina silné. Je to dobré mužstvo, nie je náhoda, že sú prví a oni to fakt vedia. Bolo potrebné ich nechať behať bez lopty, trochu ich znervózniť, ale nevyužili sme prvú šancu, ktorú sme mali. Možno by sme ich trošku dostali do kolien. Potom sme dali gól, neviem, možno tam bol ofsajd, možno by to všetko bolo iné. Myslím si, že sme neurobili všetko preto, aby sme Žilinu porazili,“ kriticky sa obzrela za krajským derby ružomberská dvadsaťsedmička.

Skúsený stredopoliar musel opustiť trávnik v 58. minúte, keď pri zahrávaní rohového kopu zostal ležať s bolestivým výrazom na ihrisku a potreboval ošetrenie.Pichlo ma v zadnom stehennom svale ešte pred rohom. Myslel som si, že to bude nejaký kŕč, ale ako som kopol do lopty, už som vedel, že je zle,“ vyjadril sa Marek Sapara k svojmu odchodu z hry.