15.9.2019

Marek Zsigmund: „Dostávame zbytočné góly“

Ružomberok v sobotu doma remizoval so Sereďou 1:1. Po stretnutí predstúpil pred novinárov stredopoliar Marek Zsigmund, ktorý bol pri väčšine domácich útočných akcií.

Ako videl duel mladý hráč klubu z centra dolného Liptova? Chceli sme vyhrať. Potrebujeme tri body ako soľ, ale vidíte sami, nedarí sa nám to. Musíme ísť ďalej. Musíme to zlomiť a získavať body,“ povedal futbalista obliekajúci dres s číslom 24.

Marek Zsigmund v prvom polčase dvakrát vypálil spoza pokutového územia. V prvom prípade mieril tesne nad a v druhom jeho strelu vyrazil Deyan Iliev. V 28. minúte mal prsty aj v góle, keď Tihomir Kostadinov rýchlo rozohral štandardnú situáciu, prihral práve Marekovi Zsigmundovi, ktorého zakončenie vyrazil brankár pred Kristiho Qoseho a albánsky reprezentant dorazil loptu do brány. Hostia trochu zaspali. Dali sme si očný kontakt s „Kosťom“ a našťastie to tam padlo, aj keď trochu so šťastím,“ spomenul si Marek Zsigmund na gólový moment.

Po zmene strán pohrozil Denis Ventúra strelou spoza šestnástky, ktorú vyrazil Ivan Krajčírik. Následne mali Liptáci dve nádejné šance na zvýšenie svojho náskoku. Strelu Filipa Twardzika však na dvakrát skrotil Deyan Iliev a keď brankár neudržal center Tihomira Kostadinova z rohového kopu, defenzíva hostí to ustála. V 75. minúte po rýchlom protiútoku vyrovnal striedajúci Adam Morong na konečných 1:1. Dobre sme bránili. Súper mal jednu dobrú šancu a z toho nám dal gól po našej chybe. To sa nemôže stať. Dostávame zbytočné, úplne hlúpe góly. Potom trpíme celý tím a nemáme body,“ smutne konštatoval 22-ročný futbalista.

Ružomberský odchovanec nastúpil prvýkrát vo Fortuna lige v základnej zostave. Kedy sa to dozvedel? Tréner ma na to pripravoval celý týždeň. Celý týždeň som sa na to tešil a dúfal som, že to vyjde. Nakoniec máme bod,“ povedal Marek Zsigmund a ďalej pokračoval: „Cítil som sa dobre. Spoluhráči ma podporovali, vedeli, že je to môj prvý zápas. Veľmi mi pomohli, za čo im ďakujem.“

Marek Zsigmund sa za svoj výkon rozhodne nemusel hanbiť. Radšej ako komplimenty od novinárov na svoju adresu by však bral víťazstvo. Som spokojný, ale to môže byť jedno, keďže nemáme tri body, ktoré potrebujeme,“ povedal na záver hráč tímu spod Čebraťa.