5.9.2016

Martin Chrien strelil dôležitý gól SR "21"

Slovenská reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v Larnake kvalifikačný zápas s domácim Cyprom.

Ružomberský stredopoliar Martin Chrien nastúpil v základe a hneď v prvej minúte otvoril skóre – 0:1. Cyprus sa v ďalších chvíľach snažil o vyrovnanie. Hostí najviac vystrašil v 14. minúte Pittas, ktorému sa takmer podarilo prejsť cez Chovana, ale Slováci tento moment ustáli. V 27. minúte musel Chrien pre zdravotné problémy opustiť trávnik a na jeho miesto prišiel Hromada. V 34. minúte mohol Bero zvýšiť slovenský náskok, lenže Georgiou vyrazil jeho pokus. Po následnom rohovom kope Mihalík minul bránu. Ten istý hráč sa hlásil o slovo aj po rohu v závere polčasu, kedy strieľal tesne nad.

Do druhého dejstva nastúpili futbalisti spod Tatier vo veľkom štýle. Hneď po zmene strán sa rútil na bránu Hromada, lenže namieril len do cyperského gólmana. Krátko na to rozvlnil sieť Rusnák, no gól neplatil pre ofsajd. V 58. minúte sa už aktívni hostia tešili zo zaslúženého zvýšenia náskoku, keď loptu na dvakrát poslal do siete Bero – 0:2. Slováci naďalej kontrolovali hru a vytvárali si ďalšie príležitosti. V 72. minúte Bero prihral Rusnákovi, ktorý vošiel s loptou do pokutového územia, odkiaľ sa nemýlil – 0:3. Tento výsledok zostal v platnosti aj po záverečnom hvizde a Slováci získali v závere kvalifikácie o postup na ME 2017 veľmi cenné tri body.

Cyprus “21“ - Slovensko “21“ 0:3 (0:1)

Góly: 1. CHRIEN, 58. Bero, 72. Rusnák

Žlté karty: 63. Ioannou, 66. Aresti – 60. Mazáň

Červená karta: Aresti (po druhej žltej)

Cyprus: Georgiou - Kyriakou, Karo, Ioannou, Wheeler - Katelaris (60. Ilia), Papafotis (75. Kousoulos) - Antoniou, Aresti, Panagi (47. Koumis) - Pittas

Slovensko: Chovan - Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka, CHRIEN (27. Hromada) - Rusnák, Bero, Mihalík (82. Ivan) - Šafranko (90. Vestenický)

Rozhodoval: Meshkov (Rusko)