4.12.2018

Martin Kušnír hral za SR “16“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov sa v dňoch od 30. novembra do 4. decembra 2018 zúčastnila na turnaji v Izraeli, kde si mladí reprezentanti zmerali sily okrem domácej reprezentácie aj s rovesníkmi z Chorvátska a Bieloruska. Náš útočník Martin Kušnír zasiahol do všetkých duelov.

Súboj s Chorvátskom sa skončil remízou 2:2, keď za Slovensko dvakrát skóroval Rudolf Božík zo Slovana Bratislava. Martin Kušnír nastúpil v základnej zostave a odohral prvý polčas.

V druhom stretnutí futbalisti spod Tatier nestačili na domáci Izrael, ktorému podľahli 1:2. Aj v tomto zápase skóroval Rudolf Božík. Ružomberský útočník Martin Kušnír prišiel do hry v 52. minúte.

V posledný deň turnaja nastúpili naši reprezentanti na duel s Bieloruskom, ktoré zdolali gólmi Samuela Urgelu a Dominika Šnajdera zo Žiliny a štvrtým presným zásahom Slovanistu Rudolfa Božíka na turnaji 3:0. Martin Kušnír nastúpil do tohto súboja v 64. minúte.

Slovenský výber sa napokon umiestnil na tretej priečke, keď získal rovnako štyri body, ako aj druhé Chorvátsko. V záverečnom účtovaní ale hralo v prospech súpera z Balkánu o gól priaznivejšie skóre.

Okrem náročných zápasov mali mladí reprezentanti možnosť okúpať sa v Mŕtvom mori a navštíviť známu izraelskú pamiatku Múr nárekov v Jeruzaleme, ktorý si ešte „pamätá“ vládu kráľa Herodesa Veľkého spred dvetisíc rokov.