20.9.2018

Martin Kušnír hrdinom zápasov slovenskej „šestnástky“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov odohrala v dňoch 18. a 20. septembra 2018 v Senci dva prípravné merania síl s rovesníkmi z Čiernej Hory.

Tréner tejto vekovej kategórie Branislav Fodrek nominoval na stretnutia troch našich hráčov – brankára Jakuba Nováka, stredopoliara Jakuba Rakytu a útočníka Martina Kušníra. Jakub Rakyta žiaľ pre zranenie napokon necestoval na reprezentačný zraz.

V prvom meraní síl mladí Slováci zvíťazili 2:1, pričom v 33. minúte skóroval z pokutového kopu ružomberský futbalista Martin Kušnír, ktorý hral do 67. minúty. Vzhľadom na vývoj duelu sa jeho presný zásah ukázal ako rozhodujúci.

Do druhého stretnutia nastúpili obaja naši hráči. Slovenskú bránu strážil Jakub Novák a Martin Kušnír mal na ramene kapitánsku pásku. Ako ukázal, mal ju právom! Náš hráč bol od úvodu aktívny. Získal pre tím viaceré štandardné situácie a dostal sa do niekoľkých streleckých pozícií. V 60. minúte si nabehol na dlhý pas a aj napriek výškovej prevahe dvoch brániacich hráčov hlavou prekonal súperovho gólmana. Napriek slovenskej prevahe sa súperovi podarilo vyrovnať peknou strelou spoza veľkého vápna. Ružomberský futbalista však ešte stále nepovedal posledné slovo. V druhej nadstavenej minúte, keď už len asi málokto veril vo víťazstvo, sa pri centri v šestnástke najlepšie zorientoval Martin Kušnír a rozhodol o víťazstve Slovenska 2:1.

Naším futbalistom gratulujeme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu klubu!