4.8.2019

Martin Regáli: „Žiaľ aj taký vie byť futbal“

Ružomberok v sobotnom domácom zápase tretieho kola Fortuna ligy doma prehral s Pohroním 0:1. Po stretnutí predstúpil pred prítomných novinárov ofenzívny stredopoliar Martin Regáli.

Liptáci boli v súboji s nováčikom aktívnejším tímom a to aj napriek tomu, že od 38. minúty sa museli zaobísť bez vylúčeného Alexandra Mojžiša. Svoje príležitosti ale nevyužili. Naopak, v 78. minúte sa presadili hostia a Liptáci doma nezískali ani bod. Ťažko sa mi hľadajú slová. Myslím, že aj keď sme hrali o jedného menej, boli sme lepším tímom. Vytvorili sme si viac šancí, no žiaľ aj taký vie byť futbal a tento zápas sme prehrali. Možno nabudúce vyhráme, keď my budeme horší,“ zamyslel sa hráč obliekajúci dres s číslom deväť.

Obranca Alexander Mojžiš inkasoval prvú žltú kartu v 32. minúte a druhú videl už po šiestich minútach. „Je to nepríjemné. Neviem či to bolo na vylúčenie. To už nie je otázka na mňa. Myslím si, že sme sa s tým popasovali dobre. Hrali sme to, čo od nás chcel tréner. Kompaktne sme bránili, vyrážali sme do protiútokov, vytvárali sme si šance. Žiaľ, nepodarilo sa nám ich využiť a preto sme prehrali,“ povedal Martin Regáli.

Pokiaľ hrali Ružomberčania v plnom počte, Martin Vantruba vyrazil prudkú strelu Tihomira Kostadinova, tiesnený Štefan Gerec neusmernil center Mateja Čurmu medzi žrde a Tihomir Kostadinov po prihrávke od Adama Brenkusa namieril z hranice veľkého vápna tesne nad brvno. Krátko po vylúčení na druhej strane Ivana Krajčírika natiahol prudkým zakončením David Hrnčár. V druhom polčase najskôr gólman hostí vyrazil nebezpečnú strelu Štefana Gereca. Po chvíli Martin Regáli našiel peknou prihrávkou Tihomira Kostadinova, ktorý napálil loptu do žrde a dorážku Dalibora Takáča v poslednej chvíli zblokoval obranca.

V 78. minúte udreli hostia, kedy po rohovom kope vypálil spoza šestnástky Ján Hatok a po nešťastnom teči Kristiho Qoseho skončila lopta v bráne. Každý, kto ten zápas videl, musí priznať, že ten gól padol so šťastím a že Pohronie malo troška viac šťastia a preto vyhralo,“ spomenul si na smolný moment ružomberský stredopoliar.

Pohronie vybojovalo pod Čebraťom prvé víťazstvo vo Fortuna lige. Naopak, Ruža po výhre nad Nitrou a remíze s Trenčínom, prvýkrát v tomto ročníku nebodovala. Po prehre sa treba rýchlo spamätať, pretože už budúci víkend čaká na Ružomberok krajské derby, keď na svojom štadióne privíta zatiaľ stopercentnú Žilinu. „Liga je dlhá. Musíme sa čo najlepšie pripraviť na Žilinu a odčiniť túto prehru,“ dodal Martin Regáli.