1.10.2022

Martin Regáli: „Som vďačný za každý gól“

Ruža v piatok na svojom trávniku zvíťazila nad Skalicou 2:0. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor úvodného gólu Martin Regáli.

Mužstvo spod Čebraťa si potrebovalo napraviť chuť po doteraz poslednom domácom ligovom súboji so Žilinou, ktorý sa skončil prehrou 0:2 a spokojnosť rozhodne nemohla byť ani s predvedenou hrou. Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou nebol z našej strany vydarený. Preto sme aj počas prestávky robili všetko pre to, aby sme sa vrátili víťazstvom. Takže sme radi. Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany vydarený. Vyhrávali sme 1:0. Určite bola spokojnosť,“ povedal ružomberský útočník.

Strelu Štefana Gereca z 9. minúty vyrazil Martin Junas. Ďalšie príležitosti prišli s blížiacim sa koncom úvodného dejstva. So zakončením Jaroslava Mihalíka si poradil Ivan Krajčírik. V 38. minúte sa po rohovom kope Lukáša Fabiša a prihrávke od Tomáša Bobčeka hlavou presadil Martin Regáli a poslal Liptákov do vedenia. „Predpokladám, že Bobo to strieľal na bránu. Netrafil to moc dobre, takže som dosledoval situáciu. Chcel som to trafiť a podarilo sa to takýmto koníčkom,“ opísal Martin Regáli gólový moment.

Po zmene strán hrali domáci pozorne v obrane a pohrozili strelou Mareka Zsigmunda aj hlavičkou Tomáša Bobčeka. V 71. minúte Adam Tučný rozvlnil sieť za Martinom Junasom, no gól, pri ktorom by si Martin Regáli pripísal asistenciu, po preverení systémom VAR nebol uznaný. Po deviatich minútach si Adam Tučný predsa len pripísal prvý ligový presný zásah v oranžovo-čiernom drese, keď po prihrávke od Mareka Zsigmunda skóroval strelou do dolného rohu. Je to veľmi kvalitný hráč. Verím, že môže mužstvu pomôcť,“ pochválil skúsený ofenzívny futbalista mladého stredopoliara.

V ďalšom priebehu si hostia po priamom kope poradili so šancou Jána Masla aj dorážkou Marka Kelemena. Na konci si pripísal úspešné zákroky brankár Ivan Krajčírik, keď vyrazil pekné strely Andreja Fábryho a Denisa Potomu. Súboj sa tak skončil ružomberským víťazstvom 2:0. V druhom polčase sa hra trošku vyrovnala a škoda, že neplatil už ten prvý gól. Sme ale radi, že nakoniec sme dali druhý gól a myslím, že sme zaslúžene vyhrali,“ povedal Martin Regáli.

Ruža zvýšila svoj bodový zisk na sedemnásť bodov. V aktuálnom ročníku vyhrala štvrtýkrát a pripísala si ešte len druhé ligové víťazstvo na svojom trávniku. „Uvedomovali sme si túto našu bilanciu. Chceli sme spraviť všetko preto, aby sme si pripísali ďalšie víťazstvo a to sa nám podarilo. Verím, že to bude doma už len lepšie a lepšie,“ povedal 28-ročný futbalista, ktorý vylepšil svoju tohtosezónnu štatistiku na päť ligových gólov: „Som vďačný za každý gól aj tréner odo mňa chce aby som sa dostával do šancí a vytváral šance. Som rád, že sa mi to darí, ale na ihrisku sme jedenásti a všetci musíme spraviť všetko pre to, aby sme vyhrali.“