5.5.2022

Martin Rymarenko: „Zamakali sme jeden za druhého a zaslúžene vyhrali“

Ružomberok zvíťazil v dohrávanom stretnutí ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy nad Žilinou 3:0. Po skončení duelu sa s nami podelil o svoje pocity autor úvodného gólu Martin Rymarenko.

Liptáci boli od úvodu ofenzívne naladení, lenže viaceré sľubné príležitosti sa neskončili gólom. Hlavičku Mária Mrvu po rohovom kope zastavila spojnica žilinskej brány a následne sa zaskvel výbornými zákrokmi brankár hostí Ľubomír Belko, keď zneškodnil nebezpečnú strelu Tomáša Bobčeka a vyrazil aj pokutový kop Kristófa Domonkosa. „Stáva sa to, že hráč nedá penaltu. Stalo sa to aj väčším hráčom. Je možné, že nás tá penalta viac vzpružila do ďalších minút. Išli sme za gólom a strelili sme ho,“ skonštatoval ofenzívny futbalista.

Streleckú smolu napokon v závere prvého polčasu odklial Martin Rymarenko. Jeho zakončenie z uhla si už našlo cestu do siete a Ruža sa dostala do zaslúženého vedenia. Tomáš Bobček tam zabojoval ešte pred čiarou. Snažil som sa trafiť bránu a prekvapiť brankára na prvej tyčke, takže sa to podarilo. Som šťastný,“ opísal situáciu autor gólu

Po zmene strán skórovali Štefan Gerec a Tomáš Bobček. V 69. minúte dostal červenú kartu žilinský kapitán Jakub Paur. Ďalšie príležitosti už brankár hostí nepustil za svoj chrbát a mužstvo spod Čebraťa doma zvíťazilo 3:0.Sme spokojní. Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a potvrdiť druhú priečku v tabuľke. Takže z tohto pohľadu je spokojnosť. Myslím si, že sme podali celkom dominantný výkon. Je to zaslúžené víťazstvo,“ povedal Martin Rymarenko.

Liptáci vyhrali predchádzajúce tri tohtosezónne vzájomné merania síl so Šošonmi a podarilo sa im to aj na štvrtý pokus. Pred duelom panovali obavy najmä zo zdravotného stavu kádra, keďže viacerí jeho členovia boli tesne po chorobe, niekoľkým futbalistom nedovolili štartovať zranenia a kvôli trestu za deväť žltých kariet nemohol hrať ani Martin Regáli. Ako všetci vieme, chýbali nám aj niektorí kľúčoví hráči, ale všetci sme zamakali jeden za druhého a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil futbalista obliekajúci dres s číslom tridsaťjeden.

Vďaka výhre si Ruža so ziskom 57 bodov upevnila druhú pozíciu. Dve kolá pred koncom sezóny má trojbodový náskok pred treťou Trnavou a lepšie vzájomné stretnutia s týmto súperom. V závere ročníka ešte tím z centra dolného Liptova cestuje do Dunajskej Stredy a na svojom štadióne privíta Sereď. Máme pred sebou ešte dva ťažké zápasy. Do každého z nich pôjdeme s cieľom zvíťaziť a udržať sa na druhej priečke až do konca,“ odhodlane dodal Martin Rymarenko.