20.11.2021

Matej Kochan: „Pomohol nám skorý gól“

V piatkovom zápase pätnásteho kola Fortuna ligy zvíťazil Ružomberok nad Trenčínom 3:0. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity jeden z troch úspešných strelcov Matej Kochan.

Ruža sa ujala vedenia už v 5. minúte, kedy peknú akciu zakončil gólom Martin Regáli. Následne bola väčšia aktivita na strane súpera, lenže až na nebezpečnú strelu Lukáša Letenaya, smerujúcu tesne vedľa, si nevypracoval čistejšie gólové príležitosti. V závere polčasu druhýkrát udreli Liptáci, keď bol v šestnástke faulovaný Martin Rymarenko a Matej Kochan premenil nariadený pokutový kop. „Chceli sme vyletieť na súpera, dať rýchly gól, čo sa nám podarilo. Mali sme nahrané. Potom súper hral trošku viac na lopte, ale myslím si, že si nevypracoval nejakú vyloženú šancu. Do konca polčasu sme dali druhý gól,“ zhodnotil úvodné dejstvo hráč obliekajúci dres s číslom jedenásť.

Po polčasovej prestávke sa Trenčania tlačili dopredu, no ružomberská defenzíva stála na pevných nohách. V 65. minúte prišiel do hry Samuel Šefčík a už po troch minútach na trávniku okorenil svoj súťažný debut v oranžovo-čiernom drese gólom, keď uspel zoči-voči Michalovi Kukučkovi a zvýšil domáci náskok na 3:0. Do druhého polčasu sme išli s tým, že budeme vychádzať z dobrej defenzívy a vyrážať do brejkov. Jeden sa nám podaril a uzavreli sme zápas,“ spokojne konštatoval Matej Kochan.

Stretnutie sa skončilo víťazstvom 3:0 a Ružomberok sa so ziskom 27 bodov naďalej nachádza v ligovej tabuľke na tretej pozícii. Nedá sa povedať, že by to bol pohodový zápas. Trenčín je silný súper, dobre hral na lopte, ale pomohol nám skorý gól, že sme mali nahrané a myslím, že aj tá penalta pred koncom polčasu dosť ovplyvnila zápas,“ dodal na záver futbalista, ktorý túto nedeľu oslávi 29. narodeniny.