26.3.2019

Matúš Kmeť si pripísal ďalší štart v „dvadsaťjednotke“

V utorok 26. marca 2019 odohrala slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov svoj druhý prípravný zápas, keď si v Dunajskej Strede zmerala sily s nórskou „dvadsiatkou“.

Prvý polčas vyšiel lepšie futbalistom zo škandinávskeho polostrova, ktorých v 38. minúte poslal do vedenia Haaland – 0:1. V nadstavenom čase úvodného dejstva zahrávali hostia rohový kop a hlavou skóroval Ostigard – 0:2.

Ďalší škrt cez rozpočet slovenského tímu prišiel v 62. minúte, kedy Christián Herc dostal po druhej žltej červenú kartu. Štyri minúty pred koncom riadnej hracej doby si pripísal druhý štart vo výbere SR “21“ ružomberský stredopoliar Matúš Kmeť. Krátko po príchode na ihrisko sa jeho center z pravého krídla dostal až pred Dávida Strelca, ktorý však minul bránu. Futbalista spod Čebraťa po chvíli vybojoval rohový kop. Ten si Slováci zopakovali, no neohrozili bránu a stretnutie sa skončilo prehrou tímu spod Tatier 0:2. Druhý náš nominovaný hráč Adam Brenkus nezasiahol do zápasu.

Slovensko “21“ - Nórsko “20“ 0:2 (0:2)

Góly: 38. Haaland, 45.+1 Ostigard

Žlté karty: 21. Pokorný, 26. Šulek, 32. Herc, 48. Adamec, 55. Boženík – 58. Haaland, 90+1. Hadzic

Červená karta: 62. Herc (po druhej žltej karte)

Slovensko “21“: Vantruba (46. Petráš) - Šulek, Vaško (46. Bednár), Oravec, Vojtko (46. Sluka) - Herc, Pokorný (46. Strelec), Adamec (60. Špyrka) - Tupta (65. Dancák), Boženík (86. KMEŤ), Tomič (60. Švec)

Nórsko “20“: Lund - Mickelson (76. Borchgrevink), Ostigard, Fredriksen (76. Hadzic), Borkeeiet, Kitolano - Vetlesen (85. Myhre), Svendsen (76. Ranger), Markovic (66. Thorstvedt), Haaland - Brynhildsen (66. Hauge)

Rozhodovali: Orel (Česko) - Galo, Vitko (obaja SR)