2.3.2020

Matúš Kmeť: „Toto sa mi ešte nikdy nestalo“

V nedeľnom súboji predposledného kola základnej časti Fortuna ligy Ružomberok doma remizoval s Michalovcami 1:1. Po stretnutí sme sa rozprávali s autorom vyrovnávajúceho gólu Matúšom Kmeťom.

V chladnom počasí domácich neúnavne povzbudzoval fanklub Concordia 1906, ktorý tentokrát fandil už počas predzápasovej rozcvičky, čo neušlo pozornosti hráčov. Podpora na nás vždy dobre vplýva. Je to pre nás motivácia, pomáha nášmu sebavedomiu a to je najdôležitejšie,“ pochválil ružomberský stredopoliar priaznivcov klubu spod Čebraťa.

Liptáci od úvodu zatlačili súpera, no ten sa veľmi dobre bránil. Navyše v 64. minúte vyšiel Stanislavovi Dankovi rýchly protiútok a poslal Michalovce do vedenia. Ruža následne ešte viac zovrela hostí, ale futbalisti zo Zemplína naďalej húževnato odolávali. V 79. minúte sa domácim naskytla veľká šanca na vyrovnanie, keď získali pokutový kop. Doteraz bezchybného exekútora jedenástok, Filipa Twardzika, však v nedeľu výborným zákrokom vychytal Matúš Kira. Filip stále premieňa takéto situácie, vravel som si, že dá to aj tentokrát. Bohužiaľ to nevyšlo. Stáva sa,“ spomenul si Matúš Kmeť na situáciu, ktorú ešte sledoval z lavičky.

Krátko na to domácemu realizačnému tímu vyšlo striedanie, keď v 83. minúte prišiel do hry Matúš Kmeť. Už po dvoch minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop. Center od rohovej zástavky hostia odvrátili mimo svojho veľkého vápna, kam si nabehol nový muž na trávniku a prudkou strelou nielen vyrovnal, ale aj otvoril svoj gólový účet vo Fortuna lige. Toto sa mi ešte nikdy nestalo. Prehrávali sme, išiel som na ihrisko s tým, že chcem dať gól. Som ofenzívny hráč, vždy chcem dávať góly. Teraz mi to prvýkrát padlo už aj na ligovom trávniku, takže som za to vďačný a dúfam, že mi to bude padať čo najviac,“ povedal autor vyrovnávajúceho gólu.

Po vyrovnaní už Ružomberok nemal veľa času na kompletný obrat skóre a zápas sa skončil remízou 1:1. V stredu o 14:30 čaká zverencov trénera Jána Haspru v Zlatých Moravciach štvrťfinále Slovnaft Cupu so Sereďou a v sobotu uzavrú základnú časť Fortuna ligy na štadióne Slovana Bratislava. Ruža má na svojom konte 28 bodov a nachádza sa na štvrtej priečke. Len o bod menej však doteraz získali Trenčín, Trnava a Michalovce. Pokiaľ sa Ružomberčania nechcú v boji o účasť v nadstavbovej skupine o titul spoliehať na výsledky z iných štadiónov, čo by sa rozhodne nemuselo vyplatiť, potrebujú zdolať úradujúceho majstra. Chceme vyhrať tak, ako každý zápas. Slovan nie je neporaziteľný. Chceme získať tri body a ísť do hornej šestky,“ odhodlane dodal futbalista obliekajúci dres s číslom štyri.