7.10.2019

Matúš Macík: „Zápas so Slovanom vždy chutí o niečo viac“

Ružomberok uzavrel prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy domácou remízou so Slovanom Bratislava 1:1. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity brankár Matúš Macík.

Domáci futbalisti mali po záverečnom hvizde zmiešané pocity. Pred duelom s úradujúcim majstrom, ktorý podáva pekné výkony v Európskej lige, by bol zrejme každý spokojný s bodom. Liptáci ale siahali na všetky tri. „Máme bod so Slovanom, ktorý teší. Síce mohli byť aj tri, mali sme dosť šancí na to, aby sme dali druhý gól. Bohužiaľ potom v závere sme inkasovali. Nevadí, my ten bod berieme a ideme ďalej,“ zhodnotil ružomberský gólman.

Ruža sa ujala vedenia v 39. minúte, kedy otvoril skóre Tomáš Bobček po prihrávke od Martina Regáliho. S pribúdajúcimi minútami sa čoraz viac blížila vidina trojbodového zisku. V 84. minúte však striedajúci Andraž Šporar aj s prispením šťastia vyrovnal na 1:1, keď sa jeho strela odrazila od žrde za bránkovú čiaru. „Bola to strela spoza šestnástky a bol tam jeden, možno aj dva teče. Videl som loptu, snažil som sa ju vytlačiť. Cítil som ju na ruke. Bohužiaľ pri troške šťastia to mohlo dopadnúť lepšie a nemuseli sme dostať ten gól,“ opísal smolný moment Matúš Macík.

Obidva tímy si okrem gólov vypracovali aj ďalšie šance. Ruža mohla takmer ihneď po inkasovanom góle prinavrátiť vedenie na svoju stranu, keď nebezpečne zakončovali Marek Zsigmund a Ondřej Novotný, skóre sa už ale nezmenilo. Chalani podali vynikajúci výkon, či už vzadu alebo vpredu. Vypracovali sme si proti Slovanu dve-tri gólové šance. Len škoda, že to tam nepadlo a že sme nedali ešte jeden gólik,“ zamyslela sa brankárska jednotka tímu spod Čebraťa.

Hoci sa súboj so Slovanom neskončil víťazstvom, odhodlanie hráčov a snahu bojovať až do konca o tri body, tribúny ocenili potleskom. Zápas so Slovanom vždy chutí o niečo viac. Každý sa na ten zápas pripraví na sto percent. Bojovali sme naplno. Všetci išli na dno svojich síl. Len škoda, že sme to neustrážili a neodnášame si tri body, ale iba jeden,“ dodal Matúš Macík.