27.8.2017

Matúš Macík ďakuje spoluhráčom

V sobotnom zápase šiesteho kola Fortuna ligy Ružomberok doma remizoval s Trenčínom 3:3. Na duel sme sa pozreli s brankárom Matúšom Macíkom.

V 10. minúte vytiahol ružomberský gólman pekný zákrok, keď vyrazil strelu Jakuba Paura, no z následného rohu ho už ten istý hráč prekonal. Po chvíli sa hostia tešili znova, keď v 14. minúte Matúšovi Macíkovi nevyšiel odkop lopty, zmocnil sa jej Hilary Gong a prihral pred prázdnu bránu Rangelovi Jangovi. Nebudem sa vyhovárať. Určite som mal na tých góloch podiel, ale taký je futbal. Chvíľu urobíte niečo dobre, potom to nevyjde podľa predstáv tak, ako chcete, takže bohužiaľ,“ povedal brankár tímu spod Čebraťa a pokračoval: Môžem poďakovať chalanom. Pomohli mi v tomto zápase. Zabrali, takže máme aspoň jeden bod.“

Pre muža strážiaceho svätyňu tímu z centra dolného Liptova bola smolná hlavne spomínaná štrnásta minúta. Vybehol som vonku, netrafil som loptu, potom som sa tam pošmykol a potom sme to už nezachytili. Bohužiaľ dopadlo to takto,“ spomenul si na nešťastný moment Matúš Macík.

Po druhom inkasovanom góle sa Ruža snažila o obrat a v 25. minúte stretnutia skóroval Štefan Gerec. Po prvom polčase platil stav 1:2. Snažil sa cez prestávku tréner upokojiť brankára, ktorému nevyšiel vstup do duelu? Netreba upokojovať. My v šatni si vieme povedať pár vecí, sme dobrá partia v kabíne, tak teraz sme dokázali, že vieme z 0:2 otočiť výsledok,“ konštatoval ružomberský gólman.

Po zmene strán vyrovnal Peter Gal Andrezly utešenou strelou na 2:2. V 56. minúte vrátil hostí nazad do vedenia Antonio Mance. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času zahrával Dalibor Takáč priamy kop, na vzdialenejšej žrdi sa najlepšie zorientoval Kristi Qose a hlavou vyrovnal na 3:3. Ružomberčania chceli v samom závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no na to už nezostalo veľa času a duel sa skončil remízou. Berú vzhľadom na priebeh zápasu aj jeden bod? Boli sme dobre pripravení na zápas. Verili sme si, chceli sme jednoznačne vyhrať. Mali sme dosť šancí na to, aby sme mohli vyhrať zápas, ale s priebehom zápasu možno aj áno,“ povedal Matúš Macík.