5.6.2016

Michal Faško hrdinom zápasu SR “21“ v Anglicku!

Slovenská „dvadsaťjednotka“ odohrala v Anglicku tretí zápas aktuálneho ročníka Challenge Trophy, keď si po víťazstve nad Estónskom 4:0 a remíze s Ukrajinou 1:1, ako obhajca prvenstva zmerala svoje sily s tamojším reprezentačným tímom Anglicko “C“.

V 18. minúte otvoril skóre Lukáš Haraslín, no do konca úvodného dejstva sa dvakrát presadil John a futbalisti spod Tatier prehrávali 1:2. Aktívny John na začiatku druhého polčasu skompletizoval hattrick a zvýšil anglický náskok na rozdiel dvoch gólov, lenže v 55. minúte zaznamenal kontaktný presný zásah Tomáš Huk - 2:3.

Po necelej hodine hry prišiel na trávnik ružomberský stredopoliar Michal Faško, ktorý sa výraznou mierou pričinil o senzačný obrat skóre. V 75. minúte totiž vyrovnal na 3:3 a to nebolo z jeho strany všetko. V šiestej minúte nadstaveného času zahrávalo Slovensko priamy kop a Michal Faško z neho zaznamenal rozhodujúci gól stretnutia, vďaka čomu zverenci Pavla Hapala zvíťazili 4:3!

Anglicko “C“ - Slovensko “21“ 3:4 (2:1)

Góly: 28., 31. a 51. John - 18. Haraslín, 55. Huk, 75. a 90+6. FAŠKO

Slovensko “21“: Rodák (59. Chovan) - Chvátal, Vavro, Valjent, Skovajsa - Chrien (59. FAŠKO), Lesniak, Huk (79. Lobotka) - Polievka (46. Špalek), Šafranko, Haraslín (59. Brigant)